English version
Wersja polska

miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, Tymienieckiego 3

Piąte spotkanie w ramach cyklu Perform_Tech w Fabryce Sztuki w Łodzi. Kolejnym zaproszonym artystą jest Marco Donnarumma, performer, badacz i wykładowca akademicki. Jego performensy charakterysują się wykorzystaniem najnowszych, często pionierskich rozwiązań technologicznych w połączeniu z refleksją nad ciałem, cielesnością i ucieleśnioną tożsamością w dobie technokultury. Korzysta z biotechnologii, przede wszystkim sensorów biologicznych, ale także z technologii sztucznej inteligencji i neurobiotyki. Jego działania to multimedialne wydarzenia zarazem intymne i wyzywające, oniryczne i bezkompromisowe, zmysłowe i refleksyjne. W czwartek 22 czerwca 2017 o godz. 20:00 artysta zaprezentuje performance "Corpus Nil".
"Corpus Nil" to performance polegający na interakcji pomiędzy ciałem człowieka a maszynami działającymi w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji. Nagie ciało performera, zaopatrzone w technologiczne rozszerzenia spoczywa na scenie, tworząc amorficzną hybrydę mięśni, skóry, hardware'u i software'u. W trakcie akcji obserwujemy ewolucje ciała performera, które w wyniku technologicznych impulsów zmienia się w nowy, niepokojący żyjący organizm. Podlega rekonfiguracji, częściowo za sprawą zmysłowej choreografii, która ukazuje fizyczne ograniczenia ludzkiego ciała, a częściowo pod wpływem impulsów technologicznych. W wyniku tego procesu powstaje specyficzna konstrukcja dźwiękowa, zbudowana ze wzmocnionych i zniekształconych komputerowo dźwięków ludzkiego ciała. W połączeniu z obrazem wytwarzają one atmosferę bliską z jednej strony transowemu rytuałowi z drugiej strony laboratoryjnemu doświadczeniu naukowemu.

Marco Donnarumma na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat występował w ponad 60. krajach, podczas festiwali i w instytucjach takich jak Venice Biennale (IT), Steirischner Herbst (AT), ZKM Center for Art and Media (DE), Sonar+D Advanced Music Festival (ES), ISEA International Symposium on Electronic Art (INT), FILE Electronic Language International Festival (BR), RPM: Ten Years of Sound Art in China (CN), Laboratorio Arte Alameda (MX), Nemo International Biennal of Digital Arts (FR), Transmediale Festival for Art and Digital Culture (DE), CTM Festival for Adventurous Music and Art (DE).

Piąte wydarzenie w ramach cyklu Perform_Tech organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Wydarzenie zostało wpisane w program obchodów stulecia awangardy w Polsce. Łódź stolicą awangardy / Rok Awangardy
Kurator: Maciej Ożóg
Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc