English version
Wersja polska

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

Lampyridae to performens z aktywnym udziałem publiczności, która uczestniczy i pomaga w tworzeniu społeczności sztucznych istot o nazwie Lampyridae (świetlikowate - łacińska nazwa rodziny zwierząt, której najbardziej znanym przedstawicielem są robaczki świętojańskie).
Lampyridae to urządzenia działające w rozproszonej sieci za pomocą protokołów, które działają całkowicie w zakresie ludzkiej percepcji. Każdy uczestnik performensu otrzymuje niewielkie przenośne urządzenie, które emituje i wyczuwa sygnały świetlne i dźwiękowe. Publiczność / uczestnicy stają się nosicielami tych autonomicznych urządzeń, tym samym przyczyniają się i umożliwiają wyłonienie się zachowań rojowych (określenie opisujące kolektywne zachowanie i działanie dużej grupy autonomicznych istot, używane pierwotnie w biologii do opisu zachowań zwierząt, przede wszystkim owadów, jednak współcześnie stosowane też w innych dziedzinach nauki jak matematyka, fizyka, czy informatyka, gdzie odnosi się do wszelkich procesów emergentnych, w których z oddziaływania pomiędzy prostymi, autonomicznymi elementami powstają nowe jakościowo złożone formy i zachowania), gdyż urządzenia komunikują się ze sobą w przestrzeni, wciągając publiczność do wnętrza pulsującej światłem i wypełnionej przestrzennym dźwiękiem dynamicznej sieci.

14 listopada 2017 (wtorek), godz. 20:00 performance "Lampirydae"

Siódme wydarzenie w ramach cyklu Perform_Tech organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Wydarzenie zostało wpisane w program obchodów stulecia awangardy w Polsce. Łódź stolicą awangardy / Rok Awangardy
Kurator: Maciej Ożóg
Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc