English version
Wersja polska

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

Performance “Force Field” jest wynikiem kolaboracji między Eveliną Domnitch i Dmitry’em Gelfandem a muzykiem elektronicznym Paulem Prudencem oraz akustykiem Alexandrem Miltsenem. W trakcie performance’u artyści wykorzystują zjawisko sonolewitacji polegające na unoszeniu drobinek wody przy pomocy pola elektroakustycznego. Specyfika dźwięku oddana jest tym samym poprzez drgania wody co umożliwia fizyczną wizualizację zmian akustycznych. Performance przyjmuje postać działania intermedialnego, w którym główną rolę odgrywa bezpośrednia zależność między dźwiękiem a obrazem, który powstaje w oparciu o wykorzystanie prostych praw fizyki.
15 marca 2017 (środa)
godz. 17:00-19:00
warsztat: Evelina Domnitch & Dmitry Gelfand (jęz. ang.)
zapisz się: art_in@fabrykasztuki.org / bezpłatne warsztaty
(materiały zapewnia organizator)

16 marca 2017 (czwartek)
godz. 19:00 spotkanie z artystami (jęz. ang.)
godz. 20:00 performance „Force Field”
wstęp wolny

Dmitry Gelfand (Sankt Petersburg, Rosja) i Evelina Domnitch (Mińsk, Białoruś) tworzą zmysłowe immersyjne środowiska oraz performensy. W ich twórczości istotne jest połączenie fizyk, chemii i informatyki z oryginalną refleksją filozoficzną. Aktualne wyniki badań, szczególnie w zakresie zjawisk falowych, są wykorzystywane przez artystów do badania kwestii postrzegania i trwania. W swych artystycznych interwencjach dotykają problemu kształtowania obrazu świata przez współczesną naukę i ograniczeń poznawczych samej nauki. Zadają pytania o możliwości naukowej eksploracji świata i świadomości człowieka. W swych projektach łączą wykorzystanie najnowszych technologii i specyficznych procedur naukowych z krytyczną refleksją kulturową.

www.portablepalace.com

Drugie wydarzenie w ramach cyklu Perform_Tech organizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Wydarzenie zostało wpisane w obchody stulecia awangardy w Polsce.
Kurator: Maciej Ożóg
Partner: Zakład Mediów Elektronicznych UŁ

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc