English version
Wersja polska

miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3

Zobacz jak zmieni się Łódź! Zapraszamy na wystawę projektów rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Zielone ulice i place, odnowione skwery i parki, wyremontowane kamienice – program odnowy centrum Łodzi to blisko 200 inwestycji, które miasto Łódź zrealizuje w ciągu najbliższych pięciu lat. W Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki będzie można zobaczyć jak zmieni się Śródmieście i Księży Młyn, zwiedzić budynki przy Tymienieckiego 3 (samodzielnie lub z przewodnikiem) i poznać historię samego miejsca, tą fabryczną jak i artystyczną.
W sobotę i niedzielę w godzinach 10.00-22.00 będzie możliwość samodzielnego zwiedzania instytucji. Dla gości dostępne będzie Muzeum MiejscABC, które prezentuje historię dawnego kompleksu fabrycznego należącego do Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana. Z wyświetlanych filmów można będzie się dowiedzieć o późniejszych i obecnych losach budynków, czyli historii artystycznej.

W tych godzinach można będzie również zobaczyć wystawę dotycząca procesu rewitalizacji w Łodzi przygotowaną przez Urząd Miasta Łodzi.

W godzinach 11.00, 14.00 i 17.00 – odbędą się grupowe oprowadzania po instytucji i wystawie rewitalizacyjnej. Informację o instytucji, procesie jej rewitalizacji i działaniach będą realizowane przez pracowników Fabryki. O miejskim procesie rewitalizacji będą informować pracownicy merytoryczni Urzędu Miasta Łodzi.

Miejsce startu dla grupowych oprowadzań – szklany hall między budynkami B i C.

Na żadne z wydarzeń nie obowiązują zapisy.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc