English version
Wersja polska

we are more – act for culture in Europe to ogólnoeuropejska kampania na rzecz kultury i sztuki. Powstała w październiku 2010 i potrwa do 2013 roku.

Kampania stawia sobie za cel wpłynięcie na kształt kolejnego budżetu UE po 2014 r. Kampania we are more ma dwa postulaty w zakresie wsparcia kultury w kolejnym budżecie UE. Po pierwsze, opowiada się za wzmocnieniem programu UE w dziedzinie kultury, który będzie bardziej odważny i eksperymentalny niż obecnie obowiązujący Program Kultura (2007-2013). Po drugie, rekomenduje wyraźne wsparcie kultury, dziedzictwa kulturowego i sztuki w ramach funduszy strukturalnych.

www.wearemore.eu


We are more - więcej kultury przez ObserwatoriumKultury

>>> BROSZURA "KULTURA: WIĘCEJ NIŻ MYŚLISZ"

KTO STOI ZA KAMPANIĄ?

Kampania prowadzona jest przez Culture Action Europe w strategicznym partnerstwie z Europejską Fundacją Kultury (ang. European Cultural Foundation)

Culture Action Europe została założona w 1992 roku. Od początku istnienia, Culture Action Europe pełni funkcję swoistego adwokata, reprezentując sektor kultury na poziomie europejskim. Poprzez usytuowanie biura w Brukseli, jest blisko miejsc, w których zapadają najważniejsze decyzje, co aktywnie wykorzystuje poprzez rzecznictwo w Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Radzie Unii Europejskiej, czy też Komitecie Regionów. Culture Action Europe jest organizacją parasolową – poprzez 100 członków reprezentuje ponad 50 000 organizacji pochodzących z całej Europy.

KAMPANIA "WE ARE MORE" W POLSCE

Kampania we are more może przynieść zamierzony efekt tj. mieć realny wpływ na kształt nowego programu UE w dziedzinie kultury tylko wtedy, jeśli równolegle z prowadzeniem działań na poziomie europejskim, dialogiem z Komisją Europejską, Radą UE, Parlamentem i Komitetem Regionów, będzie prowadzona na poziomie narodowym.

W związku z tym, Culture Action Europe mobilizuje swoje organizacje członkowskie w poszczególnych państwach członkowskich do działania. W Polsce inicjatywa koordynowana jest przez Fabrykę Sztuki w Łodzi we współpracy z polskimi członkami sieci - Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku oraz Fundacją ARTeria z Zabrza.

JAK MOŻNA SIĘ WŁĄCZYĆ?

Kampania ma otwartą formułę. Włączyć się do niej może każdy komu zależy na wzroście wsparcia dla kultury w politykach i programach Unii Europejskiej.

Na stronie www.wearemore.eu znajduje się wiele narzędzi, które można wykorzystać prowadząc działania na rzecz kampanii. Potrzebujesz argumentów do rozmowy z urzędnikami, politykami? Zapoznaj się z „Przewodnikiem dla wspierających kampanię we are more”: plik do pobrania (PDF).

Podpisz też manifest kampanii, który dostępny jest także po polsku: manifest we are more (PDF)


Możesz także umieścić pole do podpisania manifestu na swojej stronie internetowej i pomóc w zbieraniu poparcia.

Odwiedź stronę kampanii już teraz i upewnij się, że jesteś subskrybentem dwumiesięcznego newslettera, dołącz do nas na Facebook’u i Twitterze, gdzie znajdziesz najświeższe informacje na temat kampanii.

Chcesz się zaangażować? Masz pomysł na to jak wesprzeć kampanię we are more? Napisz do nas!

Agata Etmanowicz: a.etmanowicz@fabrykasztuki.org

Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc