English version
Wersja polska

6-7 września 2012

miejsce: Instytut Europejski w Łodzi - Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne im. Alcide de Gasperi, ul. Piotrkowska 258/260, Łódź


Co wspólnego może mieć zarządzana w oparciu o rachunek ekonomiczny korporacja z artystyczną ekspresją jednostki? Postronnemu obserwatorowi wydawać by się mogło, że trudno o bardziej odległe od siebie dziedziny ludzkiej aktywności niż biznes i kultura. Równie trudno sobie wyobrazić jak te dwa odmienne światy mogłyby się nawzajem przenikać, a tym bardziej odnosić z takiej sytuacji obustronne korzyści.

Okazuje się jednak, że zjawiska łączące kulturę z biznesem mają miejsce i spotykane są coraz częściej. Rosnąca popularność pojęcia zarządzania kulturą to tylko jeden z sygnałów tego, że myślenie biznesowe zadomawia się w świecie projektów artystycznych. Innym zjawiskiem przywodzącym na myśl tego rodzaju współpracę jest sponsoring wydarzeń kulturalnych przez świat biznesu.

Lecz przepływ inspiracji czy różnie rozumianego wsparcia nie jest i nie powinien być wyłącznie jednokierunkowy. Wszak biznes niejednego może się nauczyć od przedstawicieli instytucji kultury i artystów. Kreatywność, stanowiąca esencję działalności artystycznej, jest również zasadniczą determinantą sukcesu w biznesie.

Jak w praktyce może wyglądać wzajemna inspiracja tych dwóch dziedzin dowiecie się Państwo podczas zbliżającej się konferencji i warsztatów Nie zawsze chodzi o pieniądze. Kultura i biznes - niefinansowe modele współpracy w ramach projektu BEEznes realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi. Teraz możemy zdradzić, że na ich program składają się wystąpienia i warsztaty z udziałem znakomitych specjalistów z dziedziny implementacji rozwiązań biznesowych w kulturze oraz obecności projektów artystycznych w biznesie - m. in. Paul Bogen i Giovanni Schiuma. Podzielenie konferencji i warsztatów na dwa bloki pozwoli szczegółowo przeanalizować korzyści płynące ze współpracy zarówno z perspektywy organizacji biznesowych (pierwszy blok) jak i kulturalnych (blok drugi).

więcej informacji na temat projektu oraz szczegółowy program: www.fabrykasztuki.org/beeznes

Projekt jest realizowany w ramach programu Engine Room Europe.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc