English version
Wersja polska

W czerwcu zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi na świetne Twórcze Warsztaty "AMAREYA_LAB" mistrzowskie warsztaty improwizacji ruchowej dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, prowadzone przez Katarzynę Pastuszak.

Warsztat AMAREYA_LAB ma na celu zapoznanie uczestników z praktykami somatycznymi i narzędziami pracy twórczej charakterystycznymi dla teatru tańca i teatru fizycznego. Uczestnicy będą wspólnie pracowali nad pogłębianiem świadomości ciała - jego energii i wewnętrznego potencjału oraz nad umiejętnością kreowania intensywnej obecności scenicznej. Proces warsztatowy odbywa się poprzez regularną laboratoryjną praktykę warsztatową. Podczas warsztatu uczestnicy poznają m.in. narzędzia improwizacji wywodzące się z tańca butoh, teatru fizycznego i tańca współczesnego, które ukierunkowane są na odkrywanie własnego alfabetu ruchowego i własnej kreatywności oraz doświadczenie relacji zachodzących między ciałem i przestrzenią, ciałem i umysłem. Improwizacja, która stanowi sedno warsztatu Amareya, jest narzędziem pomagającym uwolnić ekspresję, a także metodą redefinicji koncepcji ciała i człowieka.

Katarzyna Pastuszak - tancerka, reżyserka, choreografka, dyrektor artystyczna teatru Amareya. Teatrolog i animator kultury, wieloletnia badaczka tańca butō. W roku 1997 odbyła praktykę w Teatrze Znak, w latach 1999-2000 w Teatrze Ekspresji Wojciecha Misiury, w latach 2000-2001 w Teatrze „Cynada” Bożeny Eltermann, w roku 2003 w Odin Teatret Eugenio Barby. Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim i Wydział Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie. Stypendystka rektora Akademii Teatralnej oraz Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia naukowe (2005), wielokrotna uczestniczka międzynarodowych warsztatów tanecznych i teatralnych w Polsce i za granicą (m.in. w Gdańsku, Bytomiu, Poznaniu i Göteborgu.)
Przełomem w poszukiwaniach teatralnych okazało się dla Pastuszak spotkanie z tańcem butō, które przyczyniło się do fascynacji filozofią tego gatunku i powstania Festiwalu Tańca Butō, realizowanego w pierwszej dekadzie lat 2000. Jej nauczyciele butō to między innymi: Itto Morita, Mika Takeuchi, Minako Seki, Marie-Gabrielle Rotie, Yumiko Yoshioka, Atsushi Takenouchi, Yuri Nagaoka, Seisaku, Mikami Kayo, Ko Murobushi, Daisuke Yoshimoto, Joan Laage. Prowadzi warsztaty tańca butō oraz warsztaty teatralne, ukończyła również kurs psychosomatycznej terapii przez taniec i ruch Dancing Down the Bones – Somatic Practice – Dance and Movement Therapy w Londynie. Na co dzień jest kuratorką Sceny Teatralnej Klubu „Żak” w Gdańsku, gdzie realizuje cykliczne zdarzenia kulturalne takie, jak: Gdański Festiwal Tańca, projekt „Poza granice”, Festiwal Tańca Butō.
Od roku 2007 Pastuszak związana jest także z Katedrą Kulturoznawstwa UG, gdzie prowadzi zajęcia z animacji kultury. Od kilku lat publikuje artykuły o tańcu i teatrze oraz daje wykłady na temat historii tańca butō.


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki:
http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/


WAŻNE INFORMACJE

data: 25-26 czerwca 2019 (wtorek-środa)
godzina: 17:00-21:00
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 2x240 minut
prowadzenie: Katarzyna Pastuszak
wstęp: 15 zł od uczestnika za dzień

Na warsztaty prosimy o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych.

Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 15 zł za osobę, za dzień.

Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00
- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
- telefonicznie 42 646 88 65 w.30

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, wiek).

System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych, poza wiedzą organizatora.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.




Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc