English version
Wersja polska

We wrześniu zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi na świetne Twórcze Warsztaty "ASHTANGA JOGA" - mistrzowskie warsztaty jogi dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, dla osób praktykujących Ashtanga Jogę (wymagana znajomość przynajmniej połowy I serii), prowadzone przez Ewę Makowską.

Szczegółowy harmonogram warsztatów:

- Vinyasa
data: 24 września 2019 (wtorek)
godzina: 18:00-19:30

- Mysore
data: 25 września 2019 (środa)
godzina: 8:30-10:30 i 17:30-19:30

- Mysore
data: 26 września 2019 (czwartek)
godzina: 8:30-10:30 i 17:30-19:30

- Mysore
data: 27 września 2019 (piątek)
godzina: 8:30-10:30

- PSP
data: 27 września 2019 (piątek)
godzina: 18:00-19:30

- Wykład „APTECZKA JOGINA”
data: 27 września 2019 (piątek)
godzina: 19:30-20:30

- Vinyasa + wprowadzenie do Pranayamy
data: 28 września 2019 (sobota)
godzina: 10:00-12:00

- PSP
data: 29 września 2019 (niedziela)
godzina: 10:00-11:30


Vinyasa - praktyka dla osób chcących rozpocząć swą przygodę z Ashtanga Yogą, a także dla osób dłużej ćwiczących. Vinyasa to zajęcia prowadzone. Mają one na celu wyeksponowanie i dopracowanie w praktyce Ashtangi integracji ruchu podążającego za oddechem. Zwiększona ilość vinyas, ich różnorodność i jednocześnie utrzymywanie płynności ruchu sprawia, że uruchamia się intensywny proces oczyszczania głównie poprzez pocenie i dynamiczny oddech. Praktyka, w której każda asana przepleciona jest pełną vinyasą (łatwiejszą lub trudniejszą – w zależności od stopnia zaawansowania praktykującego) powoduje wzmocnienie całego ciała, oczyszczenie i głębsze skoncentrowanie umysłu oraz poprawę wydolności serca i odblokowanie oddechu. W zależności od poziomu doświadczenia grupy Nauczyciel dostosowuje poziom vinyasy. Vinyasa ze względu na swoją intensywność może trwać tylko godzinę i nie musi zawierać całej czy nawet pół pierwszej serii, gdyż jej skuteczność zawiera się w vinyasach (nawet przy mniejszej ilości asan). Oczywiście celem Full Vinyasy jest praktyka w ten sposób całej Serii. Godzinna Vinyasa stopniowo przygotowuje do tego ciało i umysł.

Mysore - praktyka samodzielna w tradycji Ashtanga Vinyasa Yoga. Zajęcia przeznaczone dla osób praktykujących samodzielnie i we własnym tempie oraz dla osób początkujących. Celem jest samodzielna praktyka wspomagana korektami nauczyciela.

PSP - Pierwsza Seria Prowadzona / Pół Serii - zajęcia przeznaczone dla osób zaznajomionych z Pierwszą Serią Ashtanga Vinyasa Yogi (co najmniej do Navasany). Celem jest pogłębienie praktyki poprzez utrwalenie zapamiętania kolejności asan. Praca z oddechem i nauka jego wyrównywania oraz utrzymania właściwego tempa i płynności.

Ewa Makowska - Joga jest moją życiową pasją od 16 lat. Od 14 lat praktykuję Ashtanga Yogę i jestem jej dyplomowanym nauczycielem po kursie prowadzonym przez Basię Lipską. Na różnych etapach swojej drogi spotkałam wielu nauczycieli. Uczyłam się od Nich poprzez uczestnictwo w zajęciach, warsztatach, wykładach oraz poprzez asystowanie. Ukończyłam również kurs instruktora sportu. Obecnie rozwijam swoją praktykę pod okiem Saraswathi w Mysore w Shri K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Institute w Indiach. Nauczam Pierwszej (Yoga Chikitsa) i Drugiej (Nadi Shodhana) Serii Ashtanga Vinyasa Yogi. Nauczaniem Jogi zajmuję się 14 lat. Obecnie uczę głównie w Warszawie, ale współpracuję ze szkołami i uczniami w Krakowie, Łodzi i Poznaniu, gdzie prowadzę dla nich warsztaty oraz cykliczne zajęcia. Organizuję również kilkudniowe warsztaty wyjazdowe, zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych oraz dla nauczycieli.
Joga jest praktyką, która nauczyła mnie postrzegać człowieka jako całość i jednocześnie dała szansę uzdrowienia tam, gdzie akademickie i medyczne podejście zamknęło swe drzwi. Sama przeszłam daleką drogę od bycia schorowaną do poczucia zdrowia, a tej przemiany dokonałam za pomocą praktyki Jogi i ciężkiej pracy. Dlatego Joga jest dla mnie, nie tylko ścieżką rozwoju ale przede wszystkim narzędziem do uzdrawiania człowieka na wielu poziomach. Wielu aspektów, których nauczam - doświadczyłam na sobie. Przez te wszystkie lata na moich zajęciach pojawiła się niezliczona ilość osób, których życie postawiło pod przysłowiową ścianą zarówno w kwestii zdrowia, jak również w innych aspektach. Właśnie takim ludziom najchętniej pomagam, o ile są gotowi wykonać głęboką, rzeczywistą, wielokrotnie trudną pracę, bez względu na stan w jakim się znajdują. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi przewlekle chorymi, po wypadkach, z najróżniejszymi kontuzjami, z problemami emocjonalnymi, z osłabionymi fizycznie i psychicznie, w aspekcie rehabilitacyjno-sprawnościowym, z osobami w podeszłym wieku, z kobietami w ciąży oraz ze sportowcami, dla których jest to uzupełnienie treningu właściwego, naprawianie ciała po urazach oraz łagodzenie negatywnych skutków danej dyscypliny sportowej. Jednym zdaniem to, czym się zajmuję to terapia poprzez jogę. Uczę Ashtangi również osoby zdrowe, które chcą rozwijać swoją praktykę za świadomością i zrozumieniem oraz pragną nabyć umiejętność samodzielnej praktyki i autokorekty.


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki:
http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/


WAŻNE INFORMACJE

data: 24-29 września 2019 (wtorek-niedziela)
wiek uczestników: młodzież powyżej 16 roku życia i dorośli
miejsce: sala warsztatowa Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzenie: Ewa Makowska
wstęp: 15 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat

Na warsztaty prosimy o zabranie wygodnego stroju do ćwiczeń fizycznych.

Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 15 zł od uczestnika za pojedynczy warsztat.

Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00
- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
- telefonicznie: +48 506 103 207

Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele).

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, wiek).

System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych, poza wiedzą organizatora.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.



Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.




Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc