English version
Wersja polska

prowadzenie: BEATA FRANKOWSKA

ilość miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org


Jak z dziećmi rozmawiać o śmierci, jak o niej opowiadać? Kanwą narracyjną spotkania będzie opowieść na podstawie książki Kima Fupza Aakesona „Esben i duch dziadka”. Zapraszamy na spotkanie dzieci z rodzicami i dziadkami – przynieście zdjęcia i pamiątki po Waszych bliskich zmarłych; w ten okołozaduszkowy czas będziemy wspólnie opowiadać historie naszych przodków, przywoływać z pamięci to, co kiedyś razem przeżyliśmy.
Na przykład tak, jak zrobił to Esben: „Pamiętam, jak mnie zabrałeś do wesołego miasteczka i jak jeździliśmy tą dużą kolejką, aż mi się zrobiło niedobrze. Pamiętam, że stroiliśmy miny, kiedy babcia smażyła wątróbkę na kolację, i przeklinaliśmy tylko wtedy, gdy ona nie słyszała, i że kiedyś wybraliśmy się na cały dzień na ryby i nic nie złowiliśmy...”

Będziemy również rysować swoje drzewa genealogiczne – dlatego poszperajcie w pamięci i przypomnijcie sobie imiona tych, którzy byli tu przed Wami.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 5 roku życia i ich opiekunów.

Opowiada: Beata Frankowska, na akordeonie gra: Robert Lipka

Wydarzenie zorganizowano w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności – edukacja teatralna w Fabryce”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc