English version
Wersja polska

Afro Kolektyw był pierwszym w Polsce zespołem grającym hip hop organiczny (tj. bez użycia sampli). Ich połączenie funku, jazzu, niezależnego rocka i elektroniki z pełnymi czarnego humoru tekstami i widowiskowym zachowaniem na koncertach pozostaje jedynym w swoim rodzaju zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej.
Wraz z nadejściem nowej dekady, zespół postanowił po raz kolejny dokonać wolty stylistycznej i zarejestrować bardziej piosenkowy, zwarty formalnie i atrakcyjny melodycznie repertuar. Wydany w marcu 2011 singiel „Wiążę sobie krawat” zapowiada czwarty w dyskografii zespołu album – „Mało miejsca na dysku”.

Skład:
.afrojax. – wokal, klawisze
Artur Chaber – perkusja
Michał Szturomski – gitara
Remek Zawadzki – instrumenty perkusyjne, elektronika
Rafał Ptaszyński – gitara basowa
Stefan Głowacki – klawisze

www.myspace.com/afrokolektywKoncert w ramach cyklu LDZ Alternatywa.

Po rocznej przerwie do kalendarza łódzkich imprez kulturalnych powraca LDZ Alternatywa. Podobnie jak w latach poprzednich zestaw wykonawców zaproszonych do Fabryki Sztuki to śmietanka krajowej sceny muzyki niezależnej. Tegoroczna edycja przyniesie jednak odrobinę nowości – w miejsce dotychczasowego dwudniowego festiwalu, Fabryka Sztuki zaprasza na cykl cotygodniowych koncertów. Tych, którym koncerty nie zapewnią wystarczającej ilości dobrej zabawy, po każdym z występów zapraszamy na afterparty z muzyką serwowaną przez najlepszych łódzkich DJów.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl

Projekt LDZ Alternatywa jest realizowany w ramach Letniego Festiwalu Sztuki finansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.Wsparcie medialne:
(fot. M. Sibowski)


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc