English version
Wersja polska

Zespół Ektoplazma powstał z inicjatywy Raphaela Rogińskiego (Shofar, Cukunft). Z częścią muzyków tego składu Rogiński grywał już cygański swing (projekt DROM) i adaptował utwory pochodzące z archiwalnych nagrań pierwszych orkiestr dętych z terenów Missisipi grających archaiczny swing. Teraz, w rozszerzonym składzie zespół wykonuje utwory Raymonda Scotta – genialnego mistrza swingu i pioniera muzyki elektronicznej.
Jako eksperymentator Scott jeszcze w erze swingu komponował utwory z pomocą wyliczeń akustycznych. W latach 50., długo przed słynnym Moogiem, poświęcił się konstruowaniu nowych, elektronicznych instrumentów, takich jak np. Clavivox czy Electonium.

Utwory Raymonda Scotta są odtworzone przez zespół Ektoplazma tak, aby podkreślić też osobowości muzyków zaproszonych do projektu, jednak bardzo delikatna ingerencja w struktury utworów pozwoli słuchaczom poznać geniusz tego kompozytora.

Skład:
Wacław Zimpel – klarnet
Michał Górczyński – saksofon
Raphael Rogiński – gitara
Bartłomiej Tyciński – gitara
Ksawery Wójciński – kontrabas
Paweł Szpura – perkusja

fragment koncertu w Sejneńskiej Spółdzielni JazzowejKoncert w ramach LDZ Alternatywa.

Po rocznej przerwie do kalendarza łódzkich imprez kulturalnych powraca LDZ Alternatywa. Podobnie jak w latach poprzednich zestaw wykonawców zaproszonych do Fabryki Sztuki to śmietanka krajowej sceny muzyki niezależnej. Tegoroczna edycja przyniesie jednak odrobinę nowości – w miejsce dotychczasowego dwudniowego festiwalu, Fabryka Sztuki zaprasza na cykl cotygodniowych koncertów. Tych, którym koncerty nie zapewnią wystarczającej ilości dobrej zabawy, po każdym z występów zapraszamy na afterparty z muzyką serwowaną przez najlepszych łódzkich DJów.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl

Projekt LDZ Alternatywa jest realizowany w ramach Letniego Festiwalu Sztuki finansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.Wsparcie medialne:
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc