English version
Wersja polska

Muzyka Końca Lata to najbardziej romantyczny zespół w powiecie mińskim, utrwalający w piosenkach sercowe, ale nie tylko, rozterki mieszkańców miast dojeżdżających. Kwartet tęsknie spoglądający w lata 60. czyli czasy "zagolfionego" big beatu, dorobił się dwóch płyt: "Jedno wesele dwa pogrzeby" (2006) i "2:1 dla dziewczyn" (2007), na których uchwycono klimat dorastania i codziennego życia w Mińsku Mazowieckim. Krążki zebrały wiele pozytywnych ocen u krytyków, którzy w opisie piosenek najczęściej posiłkowali się triadą określeń: bezpretensjonalne, szczere, urocze. W maju 2011 ukazał się trzeci krążek, zatytułowany "PKP Anielina", który domyka tryptyk prowincjonalno-miłosny.
Skład:
Bartosz Chmielewski – wokal, gitara
Marcin Biernat – gitara, wokal
Ola Bilińska – wokal
Piotr Majszyk – bas
Dariusz Gosk – perkusja

www.myspace.com/muzykakoncalata

Dokąd to pójdziemy dziś, z albumu "PKP Anielina" (fragment występu w PR Euro, 2010)Koncert w ramach LDZ Alternatywa.

Po rocznej przerwie do kalendarza łódzkich imprez kulturalnych powraca LDZ Alternatywa. Podobnie jak w latach poprzednich zestaw wykonawców zaproszonych do Fabryki Sztuki to śmietanka krajowej sceny muzyki niezależnej. Tegoroczna edycja przyniesie jednak odrobinę nowości – w miejsce dotychczasowego dwudniowego festiwalu, Fabryka Sztuki zaprasza na cykl cotygodniowych koncertów. Tych, którym koncerty nie zapewnią wystarczającej ilości dobrej zabawy, po każdym z występów zapraszamy na afterparty z muzyką serwowaną przez najlepszych łódzkich DJów.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl

Projekt LDZ Alternatywa jest realizowany w ramach Letniego Festiwalu Sztuki finansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.Wsparcie medialne:
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc