English version
Wersja polska

Paula i Karol to muzyczne przedsięwzięcie Karola Strzemiecznego (muzyka, socjologa, aktywisty) i Pauli Bialskiej (doktorantki studiów w Lancaster, UK, pracownika Wydziału Kulturoznawstwa, ISNS). Zaraźliwe, popowo-folkowe piosenki grywają korzystając wyłącznie z akustycznych instrumentów (gitara, skrzypce, glockenspiel, stare klawisze firmy Casio). Ich występy opierają się zawsze na bezpośrednim kontakcie ze słuchaczami. Debiutancki album Pauli i Karola „Overshare” ukazał się w 2010 nakładem Lado ABC.

Skład:

Karol Strzemieczny – gitara, wokal
Paula Bialski – skrzypce, glockenspiel, wokal
Staszek Wróbel – perkusja, melodica, chórki
Krzysiek Pożaowski – bas, melodica, chórki
www.myspace.com/paulaikarol

Calling z albumu "Overshare"


Koncert w ramach LDZ Alternatywa.

Po rocznej przerwie do kalendarza łódzkich imprez kulturalnych powraca LDZ Alternatywa. Podobnie jak w latach poprzednich zestaw wykonawców zaproszonych do Fabryki Sztuki to śmietanka krajowej sceny muzyki niezależnej. Tegoroczna edycja przyniesie jednak odrobinę nowości – w miejsce dotychczasowego dwudniowego festiwalu, Fabryka Sztuki zaprasza na cykl cotygodniowych koncertów. Tych, którym koncerty nie zapewnią wystarczającej ilości dobrej zabawy, po każdym z występów zapraszamy na afterparty z muzyką serwowaną przez najlepszych łódzkich DJów.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl

Projekt LDZ Alternatywa jest realizowany w ramach Letniego Festiwalu Sztuki finansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.Wsparcie medialne:
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc