English version
Wersja polska

miejsce: Willa Grohmana, ul. Tylna 9/11, Łódź
początek koncertu: godz. 21:00 / wejście na teren: od godz. 20:00


Jak sama nazwa wskazuje - Profesjonalizm - to raczej nie jest kolejny zespół założony przez kolegów z liceum mający pomóc w zdobyciu atencji u płci przeciwnej. Nie łudźcie się również, że na debiutanckiej płycie "Chopin Chopin Chopin" (Lado ABC, 2011) grają kawałki tytułowego Fryderyka. Sugerujemy natomiast, żebyście byli przygotowani na sporą dawkę bezpretensjonalnej (ale przecież profesjonalnie zaserwowanej) zabawy rodem z młodzieńczych lat jazzu.

LDZ Alternatywa: PROFESJONALIZM @ Facebook
Zespół składa się z trąbki, dwóch saksofonów na zmianę z klarnetami, oraz klasycznej sekcji rytmicznej z pianinem na czele. Jego skład to creme de la creme warszawskiej sceny niezależnej. Materiał muzyczny na pierwszą płytę został skomponowany przez lidera grupy - Marcina Maseckiego - w połowie 2010 roku za namową warszawskiego Domu Kultury Śródmieście. Masecki sięgnął tu do najwcześniejszych doświadczeń muzycznych, kiedy jako małe dziecko bawił się przy muzyce puszczanej przez ojca w ramach specjalnie przygotowanego programu edukacji muzycznej: na program składały się głownie: tradycyjny jazz, big bandy z lat 30 oraz kanon europejskiej muzyki klasycznej.

Profesjonalizm wystąpi w składzie:
Marcin Masecki - pianino, kompozycje
Kamil Szuszkiewicz - Szuszkiewicz - trąbka
Michał Górczyński - klarnet, saksofon
Tomasz Duda - saksofon
Piotr Domagalski - kontrabas
Jerzy Rogiewicz - perkusja

Koncert w ramach festiwalu LDZ Alternatywa.

Kontynuując wypracowaną podczas zeszłorocznej edycji formułę Fabryka Sztuki znów ma coś miłego do zaproponowania wszystkim fanom dźwięków o skromnej popularności medialnej. Osiem wakacyjnych czwartkowych wieczorów radzimy spędzić na festiwalu LDZ Alternatywa.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc