English version
Wersja polska

Grupa Tymon & The Transistors powstała w lipcu 2002 roku. W latach 2002-2003 Transistorsi pracowali nad soundtrackiem do głośnego filmu „Wesele” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego. Za muzykę do „Wesela" Tymański zdobył Orła 2003, nagrodę przyznawaną przez Polska Akademię Filmową, oraz Złotą Kaczkę czasopisma „Film".
W 2007 nakładem Biodro Records ukazała się płyta „Don't Panic! We're from Poland”. W 2009 zespół wydał album „The Bigos Heart”. Na płycie obok premierowych kompozycji, znalazły się utwory z repertuaru Trupów i Czanu (dawnych formacji Tymańskiego) w nowych aranżacjach. Obecnie zespół pracuje nad albumem „Polskie gówno / The Best of Polish Rock”.

Skład:
Tymon Tymański – głos, gitara
Marcin Gałązka – głos, gitara
Arkadiusz Kraśniewski – gitara basowa
Filip Gałązka – perkusja

http://www.myspace.com/tymonandthetransistors


Koncert w ramach LDZ Alternatywa.

Po rocznej przerwie do kalendarza łódzkich imprez kulturalnych powraca LDZ Alternatywa. Podobnie jak w latach poprzednich zestaw wykonawców zaproszonych do Fabryki Sztuki to śmietanka krajowej sceny muzyki niezależnej. Tegoroczna edycja przyniesie jednak odrobinę nowości – w miejsce dotychczasowego dwudniowego festiwalu, Fabryka Sztuki zaprasza na cykl cotygodniowych koncertów. Tych, którym koncerty nie zapewnią wystarczającej ilości dobrej zabawy, po każdym z występów zapraszamy na afterparty z muzyką serwowaną przez najlepszych łódzkich DJów.

więcej informacji: www.ldzalternatywa.pl

Projekt LDZ Alternatywa jest realizowany w ramach Letniego Festiwalu Sztuki finansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.Wsparcie medialne:
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc