English version
Wersja polska

PROWADZENIE: MIKOŁAJ TRZASKA

ilość miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org


Chciałbym się podzielić z wami swoim doświadczeniem improwizatora, które zdobyłem ucząc się i pracując z największymi mistrzami w tej dziedzinie na całym świecie. Moim celem jest pokazanie jak tworzy się muzykę, pracując w grupie, jak buduje się podstawę inspiracji, pozwalającej wyzwolić twórczą energię. Każdy z nas jest niezależną formą istnienia, która na zasadzie kontrapunktu tworzy z innymi całość. Nie będziemy starali się odtwarzać klisz i stylów muzycznych, pozwolimy sobie na odrobinę fantazji.

Zapraszam wszystkich pragnących spotkać się z wyzwaniem tworzenia nowego i osobistego słyszenia. Weźcie ze sobą swój instrument, może być głos. – Mikołaj Trzaska
Mikołaj Trzaska – saksofonista, klarnecista basowy i kompozytor, wyrósł na gruncie yassu – artystyczno-społecznego ruchu, który na przełomie lat 80. i 90. zbuntował się przeciw skostnieniu polskiego jazzowego środowiska. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu – legendarnej Miłości, oraz równie kreatywnego Łoskotu. Choć impet yassu dawno wygasł, Trzaska stał się znaczącą postacią międzynarodowej sceny muzyki improwizowanej. Dziś Trzaska jest liderem kwartetu klarnetowego IRCHA, międzynarodowego kwartetu – Inner Ear, członkiem orkiestry Resonance – Kena Vandermarka, Magic – Joe McPhee czy tria Shofar z Raphaelem Rogińskim i Maciem Morettim – wykonujacego muzykę żydowską. Przede wszystkim realizuje się na gruncie radykalnego współczesnego jazzu free. Podróżuje po świecie, współpracując z tuzami światowej improwizacji, m.in. z Peterem Brötzmannem, Joe McPhee, Kenem Vandermakiem, Stevem Swellem, Timem Daisy, Peterem Friisem Nielsenem, Per Ake Holmlandreem, Clementine Gasser, Petem Ole Jorgensenem, Michaelem Zerangiem, Franzem Houtzingerem, Jayem Rosenem, Dominikiem Duvalem, Markiem Sandersem. Nagrał około czterdziestu płyt.

Wydarzenia zorganizowane w ramach cyklu: „Akademia Twórczych Umiejętności – edukacja teatralne w Fabryce”. Projekt realizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc