English version
Wersja polska

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

Mammoth Ulthana to duet odmiennych osobowości: Rafała Kołackiego, muzyka-improwizatora, artysty i kuratora dźwiękowego oraz Jacka Doroszenko, artysty audiowizualnego i muzyka. Od początku istnienia zespołu, muzycy kierują się ideą formy opartej na wzajemnym przenikaniu brzmienia instrumentów etnicznych z elektronicznymi strukturami dźwiękowymi o nasyconym charakterze. Klasyczne podejście do kompozycji elektronicznej jest tutaj zestawione z rytualną arytmią akustycznych brzmień. Pozornie odległe inspiracje spotykają się w muzyce duetu na eksperymentalnym terytorium, na którym wyeksponowana jest muzyczna performatywność. Zespół wydał dotąd dwa albumy: Mammoth Ulthana, Zoharum 2013 oraz Particular Factors, Zoharum 2016.
Koncerty Mammoth Ulthana to wyrazista narracja symbolicznych sekwencji, współbrzmienie opanowanego skupienia i euforycznego napięcia. Rozbudowane akustyczne instrumentarium stapia się tutaj z syntetyczną plątaniną cyfrowych faktur tworząc zagęszczony, organiczny pejzaż. Tłem działań w obszarze dźwięku jest wideo przygotowane przez Jacka Doroszenko, którego tkanka opiera się na zestawieniu niepokojących wizji technologii kontroli i nadzoru z obszarami naturalnymi. Całość stanowi hipnotyzujący, a jednocześnie zaskakujący zwrotami akcji, wielowymiarowy spektakl.

skład:
Jacek Doroszenko: elektronika, instrumenty cyfrowe, wideo
Rafał Kołacki: gongi, misy tybetańskie, instrumenty perkusyjne, rogi, grzechotki, dzwonki

Więcej na: http://mammoth-ulthana.eu

---
Wydarzenia w ramach cyklu #przepraszamy, że w czwartek zostały wpisane w obchody stulecia awangardy w Polsce: Rok Awangardy / Łódź stolicą awangardy


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc