English version
Wersja polska

INFORMUJEMY, ŻE ZAPISY NA WARSZTATY ZAKOŃCZONE.

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

liczba miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org


smużki, świetliki, pasemka, żarówki, świetlówki, cienie, migotania, prześwity, błyski, promyki

Światło - jeden z podstawowych elementów budowania atmosfery. Przyjrzymy się światłu w kontekście sytuacji performatywnych i w codziennym życiu. Przeprowadzimy obserwacje zmian i właściwości światła: koloru, temperatury, faktury, natężenia oraz wpływu na człowieka będącego w jego zasięgu. Nauczymy się kreowania nastroju odpowiedniego do zaplanowanej sytuacji scenicznej oraz kreowanie przyjaznego i funkcjonalnego oświetlenia w domu. Uczestnicy warsztatów wybudują własne obiekty świetlne.
Jeśli masz przedmiot, bibelot, element, część czegoś, co chciałbyś umieścić w swoim świetlnym obiekcie - koniecznie zabierz ze sobą!

Podczas warsztatów będziemy konstruować obiekty świetlne z użyciem wszystkiego co możliwe. Zbudujemy świet(l)ną scenografię. Będzie to świet(l)na zabawa dla całej rodziny!

Dominika Krzyżanowska - aktorka, menadżer kultury, pieśniarka, instruktor teatralny. Absolwentka UMCS w Lublinie oraz Akademi Praktyk Teatralnych "Gardzienice". Od 2004 roku na stałe związana z Teatrem CHOREA. Aktorka biorąca udział w spektaklach: Tezeusz w Labiryncie, Po Ptakach, Bakkus, Śpiewy Eurypidesa, Gry (w) Pana Cogito, Tehillim/Psalmy. Uczestniczka oraz trenerka wielu warsztatów organizowanych na terenie całego kraju oraz poza jego granicami.

Paweł Korbus - absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie dyplom "Performance Patriotyczny" obroniony w 2007 roku w Instytucie Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka. Zajmuje się wideo, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem i performance. Scenograf i aktor Teatru CHOREA i neTTheatre.

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności- edukacja teatralna 2013”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc