English version
Wersja polska

PROWADZENIE: NELA BRZEZIŃSKA & ANNA OLEJNIK

godz. 12:00 - dla dzieci w wieku do 1 l.
godz. 14:00 - dla dzieci w wieku 1-2 l.

informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

Warsztaty mają umowną formę próby teatralnej, składającej się z rozgrzewki ruchowej, rozgrzewki głosowej i wspólnej zabawy w inscenizowanie.

Oczywiście wszystko opiera się o aktywny i radosny udział rodziców/opiekunów. Dzieci do niczego nie zmuszamy - zachęcamy i uwodzimy ruchem, tańcem, wygłupami. Dajemy dziecku poczuć rytm, tańcząc z nim na rękach, rozśmieszamy je tworząc chóry śmiesznych dźwięków - buczeń, muczeń, prychań, pomagamy mu poczuć i ogarnąć swoje ciało przez masowanie, i wspólne poruszanie różnymi częściami ciała, nazywanie tych części. A na koniec proponujemy wspólne przeżycie bajkowej przygody.
Wszystko dostosowujemy na bieżąco do wieku i etapu rozwojowego dzieci - jeśli będzie dużo dzieci raczkujących będziemy z nimi raczkować, jeśli przewaga maluszków na rękach, będziemy więcej kołysać.

Zajęcia mają rodzicom umożliwić twórczą zabawę, rozwinięcie ich kontaktu z dzieckiem na nowe obszary, dzieciom dostarczyć miłych i stymulujących bodźców rozwojowych i wszystkim dużo śmiechu i radości.

Liczba dzieci - max. 12
Z dzieciakami mile widziane mamusie, tatusiowe, babcie, dziadkowie.

Nela Brzezińska - aktorka, śpiewaczka, tancerka, instrumentalistka i animatorka kultury, ur. w Kijowie. Od 1992 r. związana z Teatrem Węgajty, współpracuje także z Teatrem Remus oraz Sceną Lubelska 30/32. Współautorka projektów animacji kultury Stowarzyszenia Praktyków Kultury skierowanych do dzieci uchodźców z Północnego Kaukazu. W 2011 r współprowadząca zajęcia dla najmłodszych Teatranki w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego. MAMA Dawida, Sonii i półtorarocznego Krystiana.

Ania Olejnik - wieloletnia aktorka teatru Studium Teatralne (12lat), teatrolog, instruktorka teatralna, studiuje Psychoterapię Tańcem i Ruchem na szkoleniu Polskiego Instytutu DMT, W 2011 r współprowadząca zajęcia dla najmłodszych Teatranki w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego. MAMA dwuipółletniej Róży.

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: "Akademia Twórczych Umiejętności - edukacja teatralna w Fabryce". Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc