English version
Wersja polska

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3

godz. 11:00-13:00 - warsztaty dla seniorów
godz. 18:00-21:00 - warsztaty otwarte


ilość miejsc ograniczona
informacje & zapisy:
warsztaty@fabrykasztuki.org

WSTĘP WOLNY

Celem warsztatu jest pobudzenie twórczego indywidualizmu poprzez świadomość środków aktorskich jak i idei łączenia elementów sztuki, najważniejszych twórców i reformatorów współczesnego teatru, teatru ruchu i tańca. Świadomość ta stworzy bazę, w oparciu o którą uczestnicy zajęć będą mogli, na potrzeby przyszłych zadań aktorskich, samodzielnie rozwijać proces poszukiwań teatralnych. Warsztat oparty jest na 20-letnim doświadczeniu pracy aktorskiej instruktora w Teatrze Cinema i spotkaniach z wieloma osobowościami współczesnego teatru.
JAN KOCHANOWSKI - aktor, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu na wydziale aktorskim (1990). W latach 1990-1992 pracował w Teatrze im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Jeden z założycieli Teatru Cinema. Od powstania Teatru Cinema do chwili obecnej w podstawowym składzie aktorskim zespołu. Bierze udział w większości spektakli, projektów międzynarodowych i realizacji telewizyjnych Teatru. Zdobywca wielu nagród, m.in.: "Brązowej Iglicy" – nagrody publiczności dla najpopularniejszego aktora Dolnego Śląska (1992), "Srebrnego Kluczyka" (2000), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Eksperymentalnych w Kairze za najlepszą pracę zespołową w spektaklu "Dong". Prowadzi warsztaty teatralne z pantomimy i ruchu scenicznego. Twórca spektaklu "Wieczór impresji towarzyskich: Sen pierwszy. Nóż na ścianie" na scenie Teatru Krypta w Zamku Książąt Pomorskich (Szczecin, 2001).

Wydarzenie zorganizowane w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności - edukacja teatralna 2013”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc