English version
Wersja polska

W październiku zapraszamy do Fabryki Sztuki w Łodzi na świetne Twórcze Warsztaty: "ODYSEJA PERFORMERA - Zabawa / Porządek w chaosie" - warsztaty performerskie dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, prowadzone przez Pawła Korbusa i Martę Ryczkowską.

Odyseja Performera - Zabawa / Porządek w chaosie"

W chaosie życia jedynie zabawa ma swój porządek, początek i koniec.

Johan Huizinga w książce "Homo ludens - zabawa jako źródło kultury", podkreślał, że każda zabawa i gra ma swoje własne reguły. Określają one to co powinno obowiązywać w obrębie tego wydzielonego przez nią świata.

Zabawa jest celem samym w sobie, towarzyszy jej świadomość odmienności od codziennego życia, uzewnętrznienie emocji i wykorzystanie energii. Najstarsze formy aktywnosci pierwotnych ludzi przeradzały się w obrzędy o podstawach religijnych i kultowych, a niektóre z nich dały podstawę do zabaw ludowych. Zabawa nie przynależy jedynie do świata dziecięcego. Paul Valery powiedział kiedyś, że wobec reguł zabawy niemożliwy jest jakikolwiek sceptycyzm, i to jest chyba prawda. Pochłania bez reszty a jej podstawa jest niewzruszona. Dryfuje przez pokolenia i kraje. Podczas warsztatów przyjrzymy się fenomenowi zabawy od strony filozoficznej i praktycznej, przypominając sobie marzenia i tęskonoty dziecka ukrytego w każdym z nas.

Paweł Korbus - Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom obronił "Performancem Patriotycznym" w Instytucie Sztuk Pięknych w pracowni rzeźby profesora Adama Myjaka. Zajmuje się wideo, rzeźbą, ceramiką, rysunkiem i performancem. Scenograf i aktor Teatru CHOREA i neTTheatre, twórca niezależny. Prowadzi szereg warsztatów dotykających performatyki ciała i jego przemian skupiając się szczególnie na warstwie wizualnej.

Marta Ryczkowska - Kuratorka, krytyczka związana z Fundacją Sztuki Performance.


Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki: http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/


WAŻNE INFORMACJE

data: 26 października 2018 (piątek)
godzina: 18.00-21.00
data: 27 października 2018 (sobota)
godzina: 12.00-15.00
miejsce: sala A_120 w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 2 x 180 minut
prowadzenie: Marta Ryczkowska, Paweł Korbus
wstęp: 10 zł od uczestnika za dzień

Opłata za udział w warsztatach dla młodzieży i dorosłych wynosi 10 zł od uczestnika za dzień.

Płatność za udział w warsztatach przyjmujemy wyłącznie gotówką, przed rozpoczęciem wydarzenia.

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00
- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
- telefonicznie 42 646 88 65 w.30

W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników (imię i nazwisko, wiek).

System rezerwacji miejsc zamykamy o godz 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych, poza wiedzą organizatora.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc