English version
Wersja polska

Zapraszamy na pokaz powarsztatowy "Ostatnie pytanie" Tomasza Ciesielskiego i Teatru Beznazywy, który odbędzie się w ramach programu Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi.

„Ostatnie pytanie” Isaac Asimov

Isaac Asimov w swoich opowiadaniach i powieściach science-fiction wykraczał poza fikcję literatury popularnej. Słynie ze sformułowania tzw. trzech praw robotów, które do dziś są punktem wyjścia do dyskusji o rozwoju sztucznej inteligencji.

Podczas warsztatów przyjrzeliśmy się innemu tekstowi - pt. „Ostatnie pytanie” - w którym autor opowiada o powtarzalności i trwałości ludzkich pragnień oraz ich wiecznemu niezaspokojeniu. Współcześnie, w obliczu rosnącej niepewności co do przyszłości naszego świata, filozoficzna fikcja naukowa Asimova może znów okazać się niezwykle trafną diagnozą kondycji przyszłej cywilizacji, a być może wręcz jej przepowiednią.

Zapraszamy na krótkie spotkanie, w którym podzielimy się naszymi wspólnymi doświadczeniami z improwizacją, tańcem i teatrem, a także krótkim dialogiem z Asimovem. Liczymy na uważną obecność i rozmowę po pokazie powarsztatowym.

Zespół Teatru Beznazwy: Joanna Andrzejewska, Dominika Ślifierska, Julia Lesiowska, Justyna Rusak, Karolina Talaga, Maja Ziółkowska, Piotr Najder, Weronika Rutkowska, Weronika Skrzecz, Zuzanna Kluszczyńska
Prowadzenie warsztatów i choreografia: Tomasz Ciesielski
Światło: Tomasz Krukowski

Teaser: https://www.youtube.com/watch?v=J1wODsUIfB0&feature=youtu.be


WAŻNE INFORMACJE:

data: 8 listopada 2019 (piątek)
godzina: 18:30
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
prowadzenie: Tomasz Ciesielski i Teatr Beznazwy
wstęp: bezpłatny, bez konieczności rezerwacji miejsc

Fabryka Sztuki nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych, poza wiedzą organizatora.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Łodzi.
Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc