English version
Wersja polska

miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki, Tymienieckiego 3, Łódź

Performens "iMAC Music" to wydarzenie audiowizualne, w którym artysta wykorzystuje stary model komputera iMac G3 jako źródło obrazu i dźwięku. Urządzenie poddawane jest rozlicznym manipulacjom opartym na ingerencji w wewnętrzną strukturę układów elektronicznych. Jak podkreśla artysta „celem performensu jest ukazanie możliwości wtórnego, niekonwencjonalnego wykorzystania elektroniki konsumenckiej i zarazem nadanie nowego znaczenia przestarzałym już gadżetom technologicznym”.
8 lutego 2017 (środa)
godz. 11:00-16:00 warsztat z Jonathanem Reusem (jęz. ang.)
zapisz się: art_in@fabrykasztuki.org / bezpłatne warsztaty
(materiały zapewnia organizator)

9 lutego 2017 (czwartek)
godz. 19:00 spotkanie z Jonathanem Reusem (jęz. ang.)
godz. 20:30 performens „iMac Music”
wstęp wolny

Kolejne wydarzenie z cyklu: Perform_tech #2 Evelina Domnich & Dmitry Gandalf | spotkanie + performens „Force Field”

---

Jonathan Reus-Brodsky – pochodzący z USA kompozytor i performer, którego projekty artystyczne łączą estetykę maszyn cyfrowych ze swobodną improwizacją. Jego zainteresowania artystyczne wiążą się z problematyką twórczego, niekonwencjonalnego wykorzystania powszechnie stosowanych, jednak poddawanych różnorodnym modyfikacjom na potrzeby konkretnych działań artystycznych, technologii jako narzędzi kreacji artystycznej i zarazem kulturowo zdefiniowanych artefaktów. Analiza powszechnej percepcji technologii oraz zróżnicowanych sposobów wykorzystania technicznych artefaktów stanowi zasadniczy element jego twórczości.

Projekty i performensy Reusa-Brodsky’ego przedstawiane były w wielu miejscach na świecie podczas ważnych imprez poświęconych sztuce technologicznej. Niektóre z ostatnich wystąpień artysty miały miejsce podczas takich wydarzeń jak: Hangar (Barcelona), TodaysArt Festival (Haga), De Brakke Grond (Amsterdam), International Film Festival (Rotterdam), Re-new Festival (Kopenhaga), STUK (Leuven), Sound Performing Body Festival (Kaohsiung), LIG Art Foundation (Seul), APO33 (Nantes), Media Lab Prado (Madryt), and NK Projekt (Berlin).

W 2009 roku otrzymał stypendium fundacji Fulbrighta na badania poświęcone rozwojowi komputerowych systemów muzycznych, które realizowane były w Studio for Electro-Instrumental Music (STEIM) w Amsterdamie. Następnie pracował w STEIM jako kurator, koordynator projektów badawczych oraz edukator. Jest jednym z założycieli Instrument Inventors Initiative, kolektywu artystyczno-badawczego z Hagi oraz inicjatorem Platform for Thought in Motion – inicjatywy kuratorskiej, której celem jest stworzenie platform wymiany opinii i współpracy między artystami i przedstawicielami różnych dziedzin nauk ścisłych i humanistycznych.

Reus-Brodsky jest wykładowcą w Institute for Culture and Aesthetics of Digital Media in Leuphana University, Lüneburg. Wykłada też performatywną sztukę dźwięku w akademii artystycznej ArtEZ w Arnhem.

http://jonathanreus.com/

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Perform_tech w partnerstwie z Zakładem Mediów Elektronicznych UŁ. Kuratorem projektu jest Maciej Ożóg.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc