English version
Wersja polska

Valerio Tricoli i Robert Piotrowicz spotkali się po raz pierwszy na scenie w trakcie Musica Genera Festival 2008. Owocem tego spotkania był jeden z najciekawszych koncertów tego festiwalu. Styczniowe koncerty są kolejnym etapem współpracy tych współczesnych artystów dźwiękowych. Muzyka Tricoliego i Piotrowicza leży pomiędzy kilkoma biegunami, czystą naturą ludzkiego głosu, a generowanym analogowo, złożonym, elektronicznym sygnałem, pomiędzy nieinstrumentalną muzyką konkretną, a gęstą fakturą fizycznego dźwięku. Tricoli posługuje się sprzętem audio znanym bardziej ze studia nagrań - magnetofon szpulowy Revox. Piotrowicz koncentruje się na kreowaniu intensywnych, zmiennych, rezonujących, syntezatorowych, kompleksowych struktur. Razem budują organiczną, kojarzącą się bardziej z kompozycją niż free improwizacją muzykę, głęboko emocjonalną i dynamiczną, złożoną w treści i formie.

www.musicagenera.net
www.myspace.com/robertpiotrowicz

VALERIO TRICOLI - urodził się w Palermo, obecnie rezyduje w Berlinie. Jest elektroakustycznym kompozytorem oraz radykalnym improwizatorem. Używa instrumentów elektronicznych, przede wszystkim analogowych, jak szpulowe magnetofony, głośniki, mikrofony, syntezatory. Konfiguracja tych urządzeń wciąż się zmienia, Tricoli za każdym razem próbuje ustanowić nową relacje między muzykiem, sprzętem, przestrzenią i publicznością. Artysta łączy muzykę konkretną z konceptualną sztuką dźwiękową, która odwołuje się do relacji między "tu i teraz" danego występu a pamięcią i powtórzeniem. Tricoli występuje solo i we współpracy z innymi artystami, znany jest też z udziału w zespole 3/4HadBeenEliminated, który w ostatnich latach zdobył spore uznanie na scenie eksperymentalnej. Dorobek płytowy artysty obejmuje kilka kolaboracji oraz płyt solo nagranych pod własnym nazwiskiem oraz kilka albumów 3/4HadBeenEliminated.

ROBERT PIOTROWICZ - muzyk, kompozytor. Jest jedną z czołowych postaci polskiej muzyki eksperymentalnej i improwizowanej, doświadczony scenicznie, współpracuje ze światową czołówką artystów tego nurtu. Równie intensywnie co na scenie realizuje szereg projektów w warunkach studyjnych.

Piotrowicz w instrumentalnym wymiarze swej pracy posługuje się gitarą i syntezatorem analogowym, który jest dla niego źródłem sonicznych poszukiwać. Gitarę traktuje głównie jako źródło dźwięku, która z syntezatorem analogowym tworzy unikalny elektroakustyczny system. Muzyk porusza się w różnych przestrzeniach, jako improwizator współpracuje głównie z Anną Zaradny i Burkhardem Stanglem, gra solo, komponuje studyjnie w rejonach elektroakustycznego eksperymentu. Jest także bardzo aktywny koncertowo, przez ostatnie lata współpracował głównie z takimi muzykami jak: Zbigniew Karkowski, Jerome Noetinger, Xavier Charles, John Hegre, Lasse Marhaug, John Butcher, Tony Buck, Kevin Drumm. Okazjonalnie z wieloma innymi (ErikM, Otomo Yoshihide, Burkhard Beins, Lionel Marchetti, Ignaz Schick). Obok czysto dźwiękowych projektów Piotrowicz współpracuje i realizuje również projekty audiowizualne. Wraz z Anną Zaradny był autorem wieloczęściowej instalacji "Zmartwychwstanie". Wraz z Matyldą Sałajewską, Michałem Kopaniszynem i Anną Zaradny współtworzył TOJTOJ, projekt oparty o instalacje i projekcje wideo z muzyką na żywo. Piotrowicz ma też bogate doświadczenia z muzyką tworzoną do obrazu, także w wersji live - głownie współpraca z muzykiem i filmowcem Martinem Klapperem. Muzyk współpracuje z grupami teatralnymi, komponując muzykę do spektakli (m.in. Teatr Kana, usta usta/2xu). Piotrowicz uczestniczył w wielu międzynarodowych wydarzeniach i festiwalach: "In Beetwen" Chicago 2001, Jazz in E. w Niemczech, Copenhagen Jazz Festiwal 2001, Audio Art Festival 2000, Muzyka z Mózgu 2000, Artgenda 2002, Horbar Festival Hamburg 2002, ALTF4 Warszawa, Nova Paka 2003, Inländer Raus! Berlin 2003, SKIFF, NPAI Pathenay, Aux Pole'n, Densites 2005, Ultra Hang 2007, Hapzura 2007 Club Transmediale 2008 i inne. Koncertował w wielu krajach europejskich (Niemcy, Czechy, Austria, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Węgry, Rumunia, Holandia, Francja, Dania, Norwegia, Grecja, Szwajcaria) i w USA. Wraz z Anną Zaradny prowadzi wydawnictwo i festiwal Musica Genera.
www.musicagenera.net



Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc