English version
Wersja polska

Zapraszamy na premierę spektaklu dla dzieci i dorosłych, pt. "Rój. Sekretne życie społeczne", stworzonego przez Teatr CHOREA!
Spektakl "Rój. Sekretne życie społeczne", to historia mówiąca o rolach społecznych, rodzinnych więziach, religijnym podporządkowaniu, miłosnej manipulacji, które stanowić mają źródło pogłębionej wiedzy o analogiach między światem ludzkim i światem pszczół. Bohaterowie spektaklu są uczestnikami wydarzeń ukazujących często skrywane zakamarki ludzkiej psychiki, dojmujący tragizm dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki z przeciwnościami. Spektakl buduje opowieść o niezwykłych owadach, o ich wyjątkowym i tajemniczym świecie, propagując szacunek wobec natury oraz dbałość o ludzką cywilizację.


„Życie pszczoły jest jak magiczna studnia. Im więcej z niej czerpiesz, tym więcej w niej wody.” (Karl von Frisch)

Barwne królestwo pszczół nazywamy rojem. Rój składa się z wielkiej matriarchini, pracowitych dam oraz leniwych kawalerów i liczy zwykle kilkadziesiąt tysięcy obywateli. Fascynująca złożoność życia pszczelego roju stawała się wielokrotnie w dziejach kultury europejskiej powodem nie tylko obserwacji apidologicznych, lecz także pretekstem do mówienia o obyczajach, o inteligencji, o pragnieniach, czy o ekspresji woli człowieka – stanowiła inspiracje do powstania wielu dzieł, które organizację roju uczyniły przedmiotem pogłębionej światopoglądowej refleksji.

Bajka filozoficzna „Rój. Sekretne życie społeczne” to historia o rolach społecznych, rodzinnych więziach, religijnym podporządkowaniu, miłosnej manipulacji, która stanowić ma źródło pogłębionej wiedzy o analogiach między światem ludzkim i światem pszczół, stawiając tym samym poważne socjologiczne pytania dotyczące kondycji współczesnego człowieka. Zabawni i sarkastyczni bohaterowie spektaklu są uczestnikami wydarzeń ukazujących skrywane często zakamarki ludzkiej psychiki, dojmujący tragizm dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki z przeciwnościami. Istota przekazu zorientowana jest zarówno na młodego, jak i dorosłego widza.

Poruszając w scenicznej opowieści takie tematy chcielibyśmy równolegle budować wypowiedź o niezwykłych owadach, o ich wyjątkowym i tajemniczym świecie, gdzie propagowany jest szacunek wobec natury oraz dbałości o ludzką cywilizację. Tworząc spektakl dla dzieci i dorosłych skupiliśmy się na takich formach życia pszczelego jak: taniec pszczół jako działanie komunikacyjne; metody integracji roju, czyli co spaja pszczelą rodzinę; wspólnota i symbioza jako warunek przetrwania.

Pszczoły należą do niezwykle pożytecznych gatunków, ale są też dziś gatunkiem zagrożonym – ich ochrona to niecierpiące zwłoki zadanie!
(Wiktor Moraczewski, dramaturg)

Spektakl realizowany z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i niedowidzących.

Twórcy: Teatr CHOREA (Polska)
Reżyseria: Janusz Adam Biedrzycki
Choreografia: Magdalena Paszkiewicz
Scenariusz i dramaturgia: Wiktor Moraczewski
Muzyka: Paweł Odorowicz
Scenografia: Jolanta Królicka
Kostiumy: Karolina Burakowska
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Wizualizacje: Paweł Klepacz
Obsada: Joanna Chmielecka, Anna Chojnacka, Barbara Cieślewicz, Ewa Otomańska, Dorota Porowska, Aleksandra Szałek, Aleksandra Ziomek, Antoni Kowarski, Paweł Odorowicz, Tomasz Rodowicz


WAŻNE INFORMACJE:

data: 1 września 2018 (sobota)
godzina 12:00
mejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi
bilety: 30 zł (normalny) / 20 zł (ulgowy)
rezerwacje: teatrchorea@gmail.com, +48 506 103 207
czas trwania: 60 minut (bez przerw)
wiek widzów: spektakl dla widzów powyżej 6 roku życia


INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU REZERWACJI BILETÓW:

System rezerwacji biletów na spektakl prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-17:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych biletów, oraz czy będą to bilety ulgowe czy normalne.

W zgłoszeniu bardzo prosimy także o informację dotyczącą ilości osób, które będą korzystały z audiodeskrypcji.

Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby, osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia, oraz osoby objęte ulgą ustawową.

System rezerwacji biletów zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie. Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem lub w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-17:00.

Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką. Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.


Projekt finansowany ze środków Urzędu Miasta Łodzi.



Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc