English version
Wersja polska

Zapraszamy na premierę spektaklu dla dzieci i dorosłych "Żarty teatralne" Teatru CHOREA, w ramach festiwalu Dotknij Teatru 2018 - łódzkich obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru.

Spektakl "Żarty teatralne" jest nieskrępowaną esencją dziecięcej wyobraźni i radosnej twórczości. Jest próbą stworzenia teatru oczami, rękami i nogami dzieci w wieku 5-11 lat, przy jak najmniejszym udziale dorosłych. Zapraszamy do wspólnej podróży w kosmos, w trakcie której uda nam się zapomnieć na chwilę o przyziemnych sprawach.

Reżyseria i choreografia: Dorota Porowska
Muzyka: Patryk Zakrocki i dzieci
Scenografia: Jola Królicka i dzieci
Kostiumy: Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz i dzieci
Pomysł i prowadzenie grupy: Joanna Filarska
Reżyseria światła: Tomasz Krukowski
Realizacja dźwięku: Marcin Dobijański
Wizualizacje: Sebastian Mac

Występują: Iga Appel, Helena Dałek, Julek Piotrowski, Asia Sarna, Antek Wójcik-Urbaniak, Gabrysia Jaroszyk, Emilia Grabka, Franek Jaroszyk, Julia Maciężak, Jagoda Tranda, Weronika Wroniak, Alicja Grabka, Mikołaj Mrozicki, Marcel Rutowicz, Marcin Pączek, Wanda Poteraj, Anielka Światopełk-Mirska.

Dorota Porowska - aktorka, reżyserka, choreografka. Przez 20 lat pracowała w Ośrodku Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Brała udział w tworzeniu formacji „Tańców Labiryntu” i Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Wystąpiła w spektaklach: "Awwakum", "Carmina Burana" i "Metamorfozy" Gardzienic; "Po ptakach", "Bakkus" i "Śpiewy Eurypidesa" Teatru CHOREA; "Merdytacje", w reżyserii Izy Szczęśliwej oraz "Sen nocy letniej" w reżyserii Joanny Lewickiej - spektaklu realizowanym w więzieniu w Opolu Lubelskim. Wyreżyserowała spektakle: "Tezeusz w labiryncie" (wraz z Elżbietą Rojek), "Antygona" (w koprodukcji z Teatru CHOREA i Teatru KANA), "7 miliardów imion boga". Realizowała projekty teatralne: "Rok 2012" i "Z drugiej strony" - z białoruskim Korniag Theatre z Mińska, "Wszędodomni" - projekt społeczno-artystyczny z udziałem osób bezdomnych, oraz "Oratorium Dance Project" - nagradzane widowisko taneczno-muzyczne stworzone przez Teatr CHOREA. Prowadzi rozbudowaną działalność dydaktyczną, między inymi zajęcia w Instytucie Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Patryk Zakrocki - muzyk, improwizator, kompozytor, artysta dźwiękowy i rysownik. Obecnie gra w duecie SzaZa na altówce, oscylatorach i elektrycznej mbirze. Zmienia melodyjki w starych pozytywkach i współtworzy dwa wyjątkowe projekty własnego pomysłu: Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego i Kino Dźwięku/Sound Cinema. Z pasją prowadzi orkiestry i chóry komunikatowe [conduction]. Zajmuje się muzyką kameralną elektroakustyczną i szeroko pojętym słuchowiskiem. Opublikował 12 albumów płytowych, w tym dwa solowe.

Jola Królicka - artysta plastyk. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży w Poleskim Ośrodku Sztuki w Łodzi. Jako ilustrator współtworzy program TVP, pt. "Supełkowe ABC", skierowany do dzieci niedosłyszących. Regularnie prowadzi autorskie zajęcia plastyczne dla dzieci w ramach Twórczych Warsztatów w Fabryce sztuki w Łodzi.

Dominika Krzyżanowska Gorzkiewicz - aktorka, wokalistka, menadżerka kultury, producentka. Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Współzałożycielka Teatru CHOREA, w którym oprócz pracy artystycznej kierowała finansami. Tworzyła i koordynowała program edukacji artystycznej dla dzieci i dorosłych w Fabryce Sztuki w Łodzi. Grała w spektaklach Teatru CHOREA: "Tezeusz w Labiryncie", "Po Ptakach", "Bakkus", "Śpiewy Eurypidesa", "Gry [w] Pana Cogito", "Tehillim/Psalmy", "Szczelina". Śpiewała w koncertach CHOREI: "Gilgamesz", "Rytm języka", "Koncert Pieśni Antycznych". Reżyserka koncertu "Lulabajki" oraz autorka tekstów na Lulabajkowej płycie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z przyjemnością prowadzi warsztaty dla dzieci z pogranicza teatru, muzyki i plastyki. Aktualnie pracuje w Centrum Kultury w Lublinie, gdzie wraz z Pracownią Sztuczka prowadzi projekty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, w tym innowacyjny na skalę ogólnopolską Rezerwat Dzikich Dzieci.

Więcej informacji: http://dotknijteatru.pl/wydarzenia/zarty-teatralne/

WAŻNE INFORMACJE:

data: 14 kwietnia 2018 (sobota)
godzina: 16:00
miesce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
wstęp: bezpłatne wejściówki, konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 5 roku życia.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE SPOSOBU REZERWACJI MIEJSC:

Rezerwacje bezpłatnych wejściówek na spektakle prowadzi Teatr CHOREA, od 20 marca 2018, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-18:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych miejsc (nie więcej niż 5 w jednym zgłoszeniu/na jedno nazwisko).

System rezerwacji wejściówek zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc lub o godz 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Wydarzenie 'Żarty teatralne' odbywa się w ramach akcji Dotknij Teatru Łódź 2018 i jest finansowane ze środków Urzędu Miasta Łodzi.



Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc