English version
Wersja polska

Zapraszamy na rodzinne warsztaty kulinarne online "ŚWIAT OD KUCHNI" - dla dzieci od 8 roku życia wraz z opiekunami, młodzieży i dorosłych, prowadzone przez Janusza Adama Biedrzyckiego.

Warsztaty obędą się w trybie online na fanpage'u Fabryki Sztuki na Facebooku.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc.

Obejrzyj transmisję warsztatów 27.03.2021

* WARSZTATY ONLINE:

ŚWIAT OD KUCHNI - rodzinne warsztaty kulinarne, dla dzieci od 8 roku życia wraz z opiekunami, młodzieży i dorosłych

data: 27 marca 2021 (sobota)
godzina: 12:00-13:30
czas trwania: 1,5 godziny
miejsce: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz/
wiek uczestników: dzieci w wieku od 8 lat wraz z rodzicami lub dorosłymi opiekunami
prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki
udział w warsztatach jest bezpłatny
na warsztaty nie obowiązuje rezerwacja miejsc

UWAGA!
Warsztaty tłumaczone będą na Polski Język Migowy.
Tłumaczenie: Magda Schromová / Joanna Ciesielska (tlumaczkipjm.pl)

Na warsztaty 27 marca 2021 prosimy o przygotowanie:
- papieru ryżowego (dowolny kształt)
- umytych i obranych warzyw: marchewki, ogórka zielonego, papryki w różnych kolorach, kawałka kapusty czerwonej i białej, białej rzodkwi, cebuli, lub innych warzyw które lubicie, najlepiej surowych, mogą być też gotowane
- wody
- płatków ryżowych
- kostki tofu, (naturalnego lub wędzonego)
- sosu sojowego
- czerwonej wędzonej papryki
- oleju kokosowego lub innego oleju do smażenia
- cytryny / limonki
- tahini
- oliwy z oliwek
- ulubionych ziół
- narzędzia: talerz z wodą, nóż, deska do krojenia, patelnia, kuchenka do smażenia, kawałek blatu

Zapraszamy wszystkich, na rodzinne warsztaty kulinarne, podczas których - od kuchni - odbędziemy podróże do innych krajów i ich kultur. Będziemy poznawać rozmaite egzotyczne zwyczaje i rytuały kulinarne. Skosztujemy, powąchamy, poczujemy i zobaczymy intrygujące, orientalne przyprawy, owoce i warzywa. Na zajęciach odkryjemy wiele ciekawostek na temat różnych kuchni świata. Będziemy przyrządzać proste, charakterystyczne dla danego kraju potrawy. Rodzaj kuchni i nazwy potraw pozostaną NIESPODZIANKĄ - poznacie je na warsztatach!

Janusz Adam Biedrzycki - aktor, tancerz, choreograf, reżyser, instruktor teatralny. Absolwent Wydziału Humanistycznego ze specjalizacją Kulturoznawstwo, folklorystyka, etnologia, teatrologia i filmoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Absolwent Zarządzania kulturą Instytutu Teorii Literatury, Teatru i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnik kursu „Pedagog w Teatrze” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Współzałożyciel i członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w latach 2010 i 2014 oraz Urzędu Miasta Łodzi w latach 2013 i 2017. Współtwórca podręcznika „Trening fizyczny aktora - od działań indywidualnych do zespołu” (2015), stworzonego we współpracy z PWSFTViT, przy wsparciu IMIT. Opiekun artystyczny i instruktor warsztatowy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „TAKE OVER: Seeing young audiences through young people’s eyes” (2015-2017), realizowanym w ramach programu Komisji Europejskiej „Creative Europe”, przy udziale British Council. Współpracował między innymi z: neTTheatre w Lublinie, Teatrem Pinokio w Łodzi i Teatrem A3 w Warszawie. Współautor choreografii i współreżyser spektakli: „Koguty Borsuki i inne Kozły” (2010) i „Upadek - PsychoSomaticGaym" (2010). Pomysłodawca i reżyser spektaklu „Brzydal” (2013), stworzonego w ramach cyklu warsztatów teatralno-tanecznych dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Pomysłodawca i reżyser spektakli: "Vidomi" (2014), "Ciemność. To co jest ukryte" (2017) i "Rój. Sekretne życie społeczne" (2018), stworzonych w ramach cykli warsztatów teatralnych z udziałem osób niewidomych i słabowidzących. Współautor choreografii spektaklu „Studium o Hamletach” (2017), w reżyserii Waldemara Raźniaka, stworzonego we współpracy Teatru CHOREA i Akademii Teatralnej w Warszawie. Reżyser spektakli "Właśnie tu. Właśnie teraz" (2019) i „iGeneration?" (2020), realizowanych przez młodzieżową grupę teatralną. Pomysłodawca i koordynator projektów: „Jak w Ulu” (cykl edukacyjno-integracyjnych, interdyscyplinarnych warsztatów dla osób niewidomych, słabowidzących i młodych animatorów z województwa łódzkiego, 2018); dwóch edycji „Laboratorium Kreatywnego Działania” (cykle interdyscyplinarnych szkoleń i warsztatów z zakresu teatru dla pedagogów, animatorów kultury, seniorów i młodzieży, 2019 i 2020). Od 2014 nieprzerwanie prowadzi młodzieżową grupę teatralną działającą w Teatrze CHOREA.


WAŻNE INFORMACJE:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:
http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/

Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org

Marcowe Twórcze Warsztaty "Świat od kuchni":
- Odbywają się w trybie online na Facebooku, na fanpage'u Fabryki Sztuki w Łodzi: https://www.facebook.com/fabrykasztukilodz.
-Udział w tych warsztatach jest bezpłatny.
-Nie prowadzimy zapisów, ani rezerwacji miejsc na te warsztaty.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc