English version
Wersja polska

Ciemność? Boję się jej. Takiej odpowiedzi udzieliłaby większość z nas. Dla obawiających się ciemności jest ona przede wszystkim brakiem czegoś, do czego przywykliśmy, co daje nam poczucie bezpieczeństwa i pewności. Jej barwa jest utożsamiana ze złem, lękiem, światem nieznanym. Ale czasami i ci zalęknieni pragną wtulić się w ciemność ‒ z myślą o zatrzymaniu ruchu materii, z nadzieją na osiągnięcie spokoju i wytchnienia. Ciemność jest zaskakująca, pociągająca, pełna szeptów i szelestów, które warto usłyszeć. Większość ludzi potrzebuje ciemności. Takiej ciemności, w której mogliby się na chwilę zatrzymać i… ZOBACZYĆ WIĘCEJ. Jak brzmi Twoja Ciemność? Boisz się jej? A może wręcz przeciwnie, bardzo jej pragniesz?
Spektakl "Ciemność. To co jest ukryte" to kolejny etap współpracy artystów Teatru CHOREA z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Muzyczno-ruchowy projekt jest odzwierciedleniem widzialności osób narażonych na marginalizację, których życie zostało rozerwane pomiędzy światłem/ciemnością, dźwiękiem/ciszą, ruchem/bezruchem. Jest to efekt półtorarocznej pracy warsztatowej, podczas której zespół teatralny wykorzystując oryginalne środki artystyczne - programy audiowizualne i programy oparte na czujnikach ruchu i światła - stworzył specyficzny kanał komunikacji osób niepełnosprawnych z widzem. Warstwa ruchowa spektaklu oparta została na technice kontakt improwizacji, tańcu współczesnym, tańcu ludowym, a także na metodach pracy Teatru CHOREA.
Muzyka wykonywana jest na żywo, teksty wykorzystane w spektaklu pochodzą z dzieł literackich znanych pisarzy, m.in. Adama Mickiewicza, Stanisława Grochowiaka, Anny Lyndsey, a także zostały napisane przez samych aktorów. Warstwę literacką spektaklu wzbogacono też o wątki naukowe, związane z optyką, akustyką oraz fizyką kwantową. Autorzy odwołują się do publikacji naukowych Michała Hellera, Carla Sagana, Lisy Randall, Dave’a Goldberga i Jeffa Blomquista. Twórcy zasięgali konsultacji u specjalistów z dziedziny fizyki, optyki i nowoczesnych oprogramowań komputerowych.

Obejrzyj trailer spektaklu

Obejrzyj galerię zdjęć - fot. HaWa

Obejrzyj galerię zdjęć - fot. Harmony Art

Reżyseria i choreografia: Janusz Adam Biedrzycki, Magdalena Paszkiewicz
Scenariusz i dramaturgia: Wiktor Moraczewski
Muzyka: Tomasz Krzyżanowski
Przygotowanie muzyczne: Joanna Filarska
Kostiumy: Mateusz Bidziński
Dźwięk: Marcin Dobijański
Światło: Tomasz Krukowski
Wizualizacje: Paweł Klepacz
Obsada: Joanna Chmielecka, Anna Chojnacka, Barbara Cieślewicz, Ewa Otomańska, Aleksandra, Szałek, Aleksandra Ziomek, Przemysław Bitner, Tomasz Hołubowicz, Grzegorz Nasalski



WAŻNE INFORMACJE:

data: 12 maja 2018 (sobota), godzina: 19:00
miejsce: scena Art_Inkubatora w Fabryce Sztuki w Łodzi (budynek C), ul. Tymienieckiego 3
bilety: 20 zł ulgowy / 30 zł normalny

System rezerwacji biletów na spektakl "Ciemność. To co jest ukryte" prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach: 12:00-18:00:
- mailowo: teatrchorea@gmail.com
- telefonicznie: +48 506 103 207

W mailu prosimy podać: tytuł spektaklu, datę spektaklu, imię i nazwisko na które ma być dokonana rezerwacja, ilość rezerwowanych biletów, oraz czy będą to bilety ulgowe czy normalne.

Do zakupu biletów ulgowych upoważnione są osoby, osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), uczniowie, studenci, emeryci, renciści, osoby niepełnosprawne, osoby powyżej 80 roku życia, oraz osoby objęte ulgą ustawową.

System rezerwacji biletów zamykamy po wyczerpaniu limitu miejsc, lub o godzinie 18:00 w dniu poprzedzającym wydarzenie.

Bilety można odebrać w dniu wydarzenia, najwcześniej godzinę przed jego rozpoczęciem lub w biurze Teatru CHOREA (pokój nr 18, budynek Fabryki Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3), od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00.

Płatność za bilety przyjmujemy wyłącznie gotówką. Rezerwacje wygasają 15 minut przed rozpoczęciem wydarzenia.

Teatr CHOREA nie ponosi odpowiedzialności za treści ogłoszeń umieszczanych na portalach społecznościowych i internetowych poza wiedzą organizatora.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc