English version
Wersja polska

Prowadzenie: ROBERT M. HAYDEN

ilość miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org


Warsztaty będą skupiały się na różnych aspektach spotkania międzyludzkiego - począwszy od najprostszego, codziennego i podstawowego aż do coraz bardziej nieuchwytnego i finezyjnego. Będziemy odkrywać wspólną płaszczyznę kontaktu, na której rozpoczniemy budowanie scenerii dla różnych spotkań, skojarzeń, gier i działań fizycznych itd. Kluczowym elementem tej pracy będzie umiejętność dwukierunkowego postrzegania siebie w otoczeniu. Innymi słowy, chodzi o to, żeby równocześnie stać się postrzegającym i postrzeganym. Uwaga … Obecność … Słuchanie … W ten sposób mamy nadzieję odkryć żywą łączność pomiędzy "ja" a tak zwanym "innym".
Robert M. Hayden (ur. 1971, USA) – tancerz, aktor, nauczyciel. Swoje zainteresowanie teatrem rozpoczął na Wydziale Teatru i Tańca na New Mexico University w Albuquerque. Współpracował z wieloma grupami i niezależnymi choreografami, m.in.: Utopia Danza Teatro (Meksyk), Billemem Evansem (Albuquerque), Keshet Dance Company (Albuquerque), Zack Fuller and Co. (Nowy Jork), Trajal Harrellem i Q-staff Theatre.W latach 2002- 08 brał udział w następujących projektach Ultima Vez: „Blush” (2002), „Sonic Boom” (2003), „PUUR” (2005), „Spiegel” (2006), „Here After” (2007). Regularnie prowadzi zajęcia i warsztaty dla Ultima Vez, międzynarodowej grupy tancerzy, performerów i aktorów prowadzonej przez flamandzkiego choreografa Wima Vandekeybusa.

Wydarzenia zorganizowane w ramach cyklu: „Akademia Twórczych Umiejętności – edukacja teatralne w Fabryce”. Projekt realizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc