English version
Wersja polska

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

liczba miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6-11 lat (z opiekunami).


Teatralne podróże małe i duże to zajęcia teatralne, plastyczne, ruchowe, integracyjne, których tematem przewodnim będą kraje, kontynenty i ich szeroko rozumiana tradycja i kultura. Poznamy zwyczaje innych cywilizacji, sprawdzimy czy potrafimy bawić się w takt ich muzyki... Na wybranych zajęciach poznamy smaki omawianych krajów, skosztujemy przekąsek z danego regionu. Przy okazji zabawy w teatr rodzice i dzieci spędzą aktywnie i twórczo razem czas, poznają elementy odległych kultur i tradycji.

Podróż czwarta: LOT DO AUSTRALII @ Facebook
PODRÓŻ CZWARTA: LOT DO AUSTRALII. Jak żyją australijskie dzieci, w co się bawią, jakie mają zwyczaje, czemu ich buzie bywają różnokolorowe? Spróbujemy się dowiedzieć tego wszystkiego na warsztatach. Dzięki własnoręcznie wykonanemu digeridoo poczujemy się jak prawdziwi australijscy aborygeni.

ANNA ZADĘCKA-ZIĘBA - współzałożycielka Fundacji – ależ Gustawie!, aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie wydziału zamiejscowego we Wrocławiu, wydziału lalkarskiego, ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim kierunek zarządzanie kulturą. Będąc jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prowadziła zajęcia z dziećmi w przedszkolach, prowadziła grupę plastyczną podczas „Artystycznych kolonii”. Współpracowała z wydawnictwem Ilustris z Wrocławia projektując pocztówki, Autorka dwóch indywidualnych wystaw (Klub Maska – Wrocław 2000r., Bagdad Cafe – Łódź 2001r laureatka konkursu organizowanego przez łódzki oddział „Gazety Wyborczej” na projekt koszulki związanej z Łodzią. W latach 2000 – 2010 aktorka Teatru Lalek „Arlekin”w Łodzi, prowadząca warsztaty teatralne dla dzieci podczas ferii zimowych. Pomysłodawczyni warsztatów plastyczno–teatralno–recyklingowych – „Coś z niczego”, które były realizowane m.in. podczas Pikniku na Księżym Młynie w Łodzi (wrzesień 2010r.), podczas wydarzenia Miasto Komiksów w Stalowej Woli (lipiec 2011r.), w Fabryce Sztuki w Łodzi (2012 r.). Prowadząca warsztaty z teatru cieni dla dzieci i dwutygodniowe zajęcia teatralne w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności - edukacja teatralna 2013”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(fot. Rami Shaya)


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc