English version
Wersja polska

miejsce: Fabryka Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, Łódź

liczba miejsc ograniczona
informacje i zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org


Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 6-11 lat (z opiekunami).

Teatralne podróże małe i duże to zajęcia teatralne, plastyczne, ruchowe, integracyjne, których tematem przewodnim będą kraje, kontynenty i ich szeroko rozumiana tradycja i kultura. Poznamy zwyczaje innych cywilizacji, sprawdzimy czy potrafimy bawić się w takt ich muzyki... Na wybranych zajęciach poznamy smaki omawianych krajów, skosztujemy przekąsek z danego regionu. Przy okazji zabawy w teatr rodzice i dzieci spędzą aktywnie i twórczo razem czas, poznają elementy odległych kultur i tradycji.

Podróż piąta: CHILIJSKI DESZCZ @ Facebook
PODRÓŻ PIĄTA: CHILIJSKI DESZCZ. Poznamy narodowy taniec Chili - zatańczymy „cuecę” do tradycyjnej chilijskiej muzyki. Spróbujemy dowiedzieć się co Chile mają wspólnego z Wielkanocą, czy rozciągliwość tego państwa może wpływać na relacje rodzinne. Jak daleko musi jechać Isidora i Jose do swojego wujka Diego. Są takie kraje, których mieszkańcy nigdy nie widzieli śniegu. Czy to możliwe, że są na świecie ludzie którzy nigdy nie widzieli deszczu? Poznamy pradawne sposoby na jego przywoływanie i zbudujemy „zaklinacz deszczu”.

ANNA ZADĘCKA-ZIĘBA - współzałożycielka Fundacji – ależ Gustawie!, aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie wydziału zamiejscowego we Wrocławiu, wydziału lalkarskiego, ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim kierunek zarządzanie kulturą. Będąc jeszcze studentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej prowadziła zajęcia z dziećmi w przedszkolach, prowadziła grupę plastyczną podczas „Artystycznych kolonii”. Współpracowała z wydawnictwem Ilustris z Wrocławia projektując pocztówki, Autorka dwóch indywidualnych wystaw (Klub Maska – Wrocław 2000r., Bagdad Cafe – Łódź 2001r laureatka konkursu organizowanego przez łódzki oddział „Gazety Wyborczej” na projekt koszulki związanej z Łodzią. W latach 2000 – 2010 aktorka Teatru Lalek „Arlekin”w Łodzi, prowadząca warsztaty teatralne dla dzieci podczas ferii zimowych. Pomysłodawczyni warsztatów plastyczno–teatralno–recyklingowych – „Coś z niczego”, które były realizowane m.in. podczas Pikniku na Księżym Młynie w Łodzi (wrzesień 2010r.), podczas wydarzenia Miasto Komiksów w Stalowej Woli (lipiec 2011r.), w Fabryce Sztuki w Łodzi (2012 r.). Prowadząca warsztaty z teatru cieni dla dzieci i dwutygodniowe zajęcia teatralne w Teatrze Pinokio w Łodzi.

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu: “Akademia Twórczych Umiejętności - edukacja teatralna 2013”. Projekt zrealizowany z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(fot. Rami Shaya)


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc