English version
Wersja polska

miejsce: sala warsztatowa, Fabryka Sztuki (niski budynek), Tymienieckiego 3, Łódź

Głos jest twoim lustrem w tym momencie. Odzwierciedla zarówno twój fizyczny i psychiczny stan, jak i twoją tożsamość i wyobraźnię. Poprzez eksplorację ciała, głosu i wyobraźni zapraszam Cię do odkrywania i doświadczania swojego autentycznego głosu.
Głos Autentyczny – warsztaty wokalne (wydarzenie towarzyszące Twórczym spotkaniom
data: 14 maja 2016 (sb)
godziny: 10.30 - 13.30, 15.00 - 17.30 (warsztat jednodniowy), sala warsztatowa (niski budynek Fabryki Sztuki)
prowadzenie: Olga Lidia Kozłowska

DLA KOGO warsztaty?

Jeśli chcesz:
* odzyskać/pogłębić swobodę głosu i siebie
* pokonać ograniczenia "z głowy", które odbijają się w głosie
* wyjść z tego co powinno być i jak 'powinno' brzmieć a wejść w to, co jest autentycznie w tobie teraz
* poczuć radość i zaufanie do siebie i swojego głosu
* skorzystać ze wspierającej obecności innych w grupowej i indywidualnej pracy
* poznać i nauczyć się narzędzi.

Warsztatowe spotkanie jest otwarte dla każdej osoby, niezależnie od doświadczenia. Każdy będzie pracował na swoje 100% i korzystał z bogactwa doświadczeń, jakie daje różnorodna, wspierająca grupa.

O METODZIE Głos Autentyczny
Wiem, że głos jest lustrem tego kim jestem w danym momencie. Gdy mówię - słyszysz mnie. Wierzę, że poprzez pogłębianie świadomości tego, czym jest głos, pogłębiam świadomość siebie. Ten temat nie jest abstrakcyjny - przeciwnie, jest to codzienność. Gdy mówisz, mruczysz, śpiewasz i słuchasz. To temat komunikacji - ze sobą, z innymi, ze światem. Dlatego zapraszam na spotkanie z głosem, w trakcie którego zadbamy o właściwe warunki do pogłębienia tej świadomości. Nie będziemy uczyć się schematu wydawania z siebie "ładnego" dźwięku. Będziemy zgłębiać za to głos autentyczny, prawdziwy, spójny z tobą tu i teraz. Estetyka będzie skutkiem ubocznym, a nie celem. Bez niepotrzebnych usztywnień, form, póz, trzymania czegokolwiek. W pełnym zaufaniu do siebie i swojego głosu.

Interesuje mnie zarówno głos przez pracę z ciałem jak i poprzez świadomość tego jak w głosie odbijają się przekonania i intencje. Swobodny głos płynie w swobodnym ciele i umyśle, dlatego poświęcimy czas na rozluźnianie i rozgrzewanie ciała oraz uwagi. Tak jak w ciele pozaciskanym i napiętym głos nie może dźwięczeć, tak umysł zablokowany przez przekonania nie pozwala na pełną ekspresję siebie.

Metody, którymi się inspiruję to m.in. "Uwolnij swój głos" Kristin Linklater, "Unintentional Music" Lane Arye w podejściu processwork, "Wild Root" Amita Carmeli i metoda Theodorosa Terzopoulosa.

OLGA LIDIA KOZŁOWSKA - psycholog, trener i coach, skupiona na temacie głosu. Pracując z różnorodnymi grupami doświadczyłam, jak ważna jest uważność na głos na co dzień. Głos jest moją wieloletnią pasją i dbam o to, by podchodzić do niego holistycznie, a nie tylko jako narzędzie. Patrzę na głos przez różne pryzmaty: muzyczny, fizjologiczny, psychologiczny i społeczny.

Od 2011 roku prowadzę warsztaty głosowe skoncentrowane na głosie jako sposobie ekspresji oraz poznania siebie. Miałam doświadczenia z śpiewem tradycyjnym, chóralnym i improwizacją. Współpracowałam z Akademią Efektywnej Komunikacji Moovdobrze w Warszawie. Moja obecna praca jest skupiona na rozwijaniu metody Głos Autentyczny. Wszystkie projekty realizuję w ramach Drogi Głosu fb.com/DrogaGlosu.

INFO & ZAPISY
Olga Lidia Kozłowska: drogaglosu@gmail.com , temat "Głos Autentyczny Łódź"

Uwaga! Teatr Chorea nie prowadzi zapisów na warsztaty Olgi Kozłowksiej.

CENA:
80 zł – student, *100 zł - standard *, 120 zł - sponsor


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc