English version
Wersja polska

Zapraszamy na mistrzowskie warsztaty performerskie online "WARSZTATY SZTUKI PERFORMANCE" - dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych, prowadzone przez Ewę Zarzycką i Pawła Korbusa.

Obejrzyj transmisję pokazu powarsztatowego 06.02.2021

WARSZTATY SZTUKI PERFORMANCE - mistrzowskie warsztaty performerskie dla młodzieży od 16 roku życia i dorosłych

data: 6 lutego 2021 (sobota)
godzina: 11:00-15:00
miejsce: warsztaty prowadzone przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników
wiek uczestników: młodzież od 16 roku życia i dorośli
czas trwania: 4 godziny
prowadzenie: Ewa Zarzycka, Paweł Korbus
koszt: 20 zł od uczestnika
zapisy: warsztaty@fabrykasztuki.org

Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych online, podczas których zajmiemy się analizą języka sztuki.

Performance to sytuacja, w której bezwzględnie konieczna jest obecność artysty w określonym kontekście czasu i przestrzeni, wobec różnego rodzaju ograniczeń. Ostatnio największym ograniczeniem jest niemożność realizowania performance na żywo z udziałem publiczności. Performance funkcjonuje coraz mocniej w internecie. Trwają spory i dyskusje czy w ogóle istnieje taki gatunek jak performance online. Jeżeli tak, to jak to działa? Jak tworzyć takie wydarzenie? Jak je realizować? Jak transferować do sieci? Jak pracować na poziomie konceptu - na etapie “przed” jeżeli tak szybko i dynamicznie na naszych oczach zmianie ulega mityczne “tu i teraz”. Jak prowadzić analizy “po” realizacjach w sieci. Jak uczyć się komunikacji w tych nowych warunkach? Jak stworzyć i utrzymać taką komunikację? Jak poczuć obecność widza, włączyć go w działanie? Jak zbudować wspólnotę w działaniu i jak utrzymać jej energię? Mnożą się kolejne pytania, a język nie nadąża za dynamicznie następującymi zmianami. Zaproponujemy ćwiczenia elementarne, działania dokamerowe, szybkie akcje i szybkie reakcje, zawieszenia w czasie i przestrzeni, by wszelkie odkrycia i doświadczenia poddać analizom i dyskusji.

Jak się przygotować? Uprzedzenia zostawić w domu. Zabrać z sobą mózg, rozum, intelekt, ciało i energię. Być gotowym na szybkie zmiany, ćwiczenia z podejmowania decyzji i popełnianie błędów.

Liderzy warsztatów to dwoje artystów - każde w innym wieku, o bardzo różnych doświadczeniach, wywodzący swoją sztukę z innych źródeł. Ewa Zarzycka to artystka sztuki performance, jej medium to przede wszystkim słowo. Wykłada performance i prowadzi Pracownię Otwartą - Wykłady Gościnne w Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Paweł Korbus - artysta freelancer, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego, od lat prowadzi różnorodne warsztaty intermedialne, pracuje głównie z przestrzenią i ciałem.

Paweł Korbus - artysta wizualny, performer, twórca wideo i instalacji, doktorant Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierunkiem dr hab. Jadwigi Sawickiej, absolwent edukacji artystycznej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktor Teatru CHOREA. Współpracował z Nettheatre, Earthfall Dance, mistrzami Butoh. Członek międzynarodowych kolektywów Dystopic Symptoms (PL / D / TR) oraz Antakya Performative Collective (PL / TR), z którym realizował projekt Performing (In)visible Bordes (Bejrut, Liban, 2018). Stypendysta Visegrad Artist Residency Program 2016 z projektem „ID-Influence Diagram”. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin: projekt "Miejsca - nie miejsca" (2017). Lider projektów peroformatywno-badawczych takich jak: "Odyseja Performera" (2015-2020), “Cross the Lands and Lens in the Eyes” (2015), "O Miłości" (2014-2017), "Dom/Awatar/Translokacja" (2013). Wraz z Teatrem CHOREA i Fabryką Sztuki w Łodzi współprowadził całoroczny artystyczno-edukacyjny program z grupami defaworyzowanymi „Uwaga Człowiek! Napięcia miasta” (2013). W 2012 rezydent w AGÜSAD Antakya Contemporary Art Association w Turcji. Swoje performance prezentował m.in. na: ZAZ Festiwal (2019, Tel Awiw / Arad), Festiwalu Interakcje (2019, Piotrków Trybunalski), Festiwalu Sztuki Efemerycznej (2019, Sokołowsko), ZABIH Festival (2018, Lwów), Festiwalu Filmu Awangardowego LAVA (2018), Forgetting/Remembering Performance Art Meeting (2017, Istambuł), Supermarket Independent Art Fair (2015, Stockholm), Bruno Schulz Festival (2014, Drohobycz / Ukraina), Performance Month (2014, Berlin), Bedesten Festival (2012 Antiochia / Turcja), Platforma Performance (2009). Zainteresowany hybrydowymi formami peformatywnymi, w których operuje technikami wizualnymi, fizyczną obecnością i dźwiękiem. Prowadzi interdyscyplinarną działalność edukacyjną, gdzie łączy techniki pracy z ciałem, głosem oraz techniki sztuk wizualnych.

Ewa Zarzycka - w 1978 roku ukończyła studia we Wrocławskiej PWSSP (obecnie Akademia Sztuk Pięknych). Od 2009 wykłada sztukę performance w Katedrze Mediacji Sztuki w Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu. Tworzy zdjęcia, filmy, performance, jest również autorką notatek na pograniczu literatury i rysunku. Zaczynała od fotografii, w latach 80. stworzyła kilka prac filmowych, obecnie coraz częściej sięga po kamerę video i dyktafon. Pierwsza publicznie pokazana praca Ewy Zarzyckiej to film „Przejawy” (1980), pierwsze wystąpienia performance miała na początku lat 80., jej pierwsza wystawa indywidualna odbyła się w 1991 roku w Galerii Grodzkiej BWA w Lublinie. Jej sztuka jest zapisem codziennego życia i nieustającą międzyludzką komunikacją. Jej wystąpienia mają specyficzny charakter, podczas nich wygłasza swoje autorskie teksty, niekiedy są to wykłady z demonstracją. Niektóre z nich utrwala w postaci tekstu pisanego.


WAŻNE INFORMACJE:

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi:
http://www.chorea.com.pl/pl/warsztaty/tworcze-warsztaty-regulamin/

Wszelkie zapytania dotyczące Twórczych Warsztatów w Fabryce Sztuki w Łodzi prosimy kierować na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org

Lutowe Twórcze Warsztaty: "Warsztaty sztuki performance" odbywają się w trybie online, przez komunikator internetowy, dla zamkniętej grupy uczestników.

Udział w tych warsztatach jest płatny:

- Opłata za udział w warsztatach mistrzowskich wynosi 20 zł za osobę, za pojedynczy warsztat/dzień warsztatowy.
- Płatność za udział w warsztatach należy przelać na konto Fabryki Sztuki w Łodzi: 39 1050 1461 1000 0090 7283 1077.
- W tytule przelewu należy umieścić tytuł warsztatu, datę warsztatu oraz imię i nazwisko uczestnika / opiekuna.
- Osoby, które przesłały potwierdzenie przelewu (na adres: warsztaty@fabrykasztuki.org), dzień przed warsztatem, drogą mailową otrzymają link do wydarzenia.
- W przypadku rezygnacji z udziału w warsztatach, Fabryka Sztuki nie zwraca przelanej opłaty.
- Nadawca przelewu będzie mógł wykorzystać opłatę w późniejszym terminie, na poczet udziału w kolejnych Twórczych Warsztatach w Fabryce Sztuki.

Na te warsztaty konieczna jest rezerwacja miejsc:

Zapisy na warsztaty prowadzi Teatr CHOREA, od poniedziałku do piątku, w godzinach 12:00-18:00:
- mailowo: warsztaty@fabrykasztuki.org
- telefonicznie: +48 506 103 207

- Nie prowadzimy zapisów w weekendy (soboty i niedziele) oraz w dni świąteczne.
- System rezerwacji miejsc zamykamy o godzinie 18:00, w dniu poprzedzającym wydarzenie, a na wydarzenia sobotnie, niedzielne i poniedziałkowe system rezerwacji miejsc zamykamy w poprzedzający je piątek o godzinie 18:00.

- W mailu prosimy podać tytuł warsztatu, datę warsztatu i dane uczestników, w przypadku warsztatów dla młodzieży i dorosłych: imię, nazwisko i wiek uczestnika.

- Do maila zgłoszeniowego prosimy o załączenie potwierdzenia opłaty za uczestnictwo w warsztacie.


Fabryka Sztuki w Łodzi Tymienieckiego 3
90-365 Łódź
tel.: +48 42 646 88 65
fax: +48 42 207 35 79
info@fabrykasztuki.org

::: więcej informacji

 
Poprzedni miesiąc
Następny miesiąc